Everton Takefusa Kuboga qiziqish bildirmoqda
Yaponiyalik qanot himoyachisi Takefusa Kubo, Ispaniyaning "Real Sosyedad" klubida o‘ynayotgan futbolchi, Angliyaning "Everton" klubi qiziqish doirasiga tushgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Liverpool World nashri xabar bermoqda. San-Sebastyanning prezidenti Xokin Aperribay ushbu ma’lumotga quyidagicha munosabat bildirdi: "Kubo, Brayis Mendes va Aleks Remiro haqida mish-mishlar bor.
Bizda ularga oid hech qanday taklif yo‘q. Bu faqat bozor shovqini...
Men bozor shovqini nima ekanini bilmayman." Joriy mavsum oralig‘ida "Real Sosyedad"dan Marten Subimendi ketdi. U Londondagi "Arsenal" klubiga 65 million yevro evaziga o‘tgan.
24 yoshli Kubo o‘tgan mavsumda klub darajasida 52 ta o‘yin o‘tkazib, ularda 7 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 30 million yevroga baholanmoqda.

Эвертон проявляет интерес к Такефусе Кубо
Японский защитник фланга Такефуса Кубо, играющий за испанский клуб "Реал Сосьедад", попал в сферу интересов английского клуба "Эвертон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Liverpool World. Президент Сан-Себастьяна Хоакин Апаррибай прокомментировал эту информацию следующим образом: "Существуют слухи о Кубо, Брайсе Мендесе и Алексисе Ремиро.
У нас нет никаких предложений по ним. Это просто шум на рынке...
Я не знаю, что такое шум на рынке." В текущем сезоне из "Реал Сосьедад" ушел Мартен Субименди. Он перешел в лондонский "Арсенал" за 65 миллионов евро.
24-летний Кубо провел в прошлом сезоне 52 матча на клубном уровне, забив 7 голов и сделав 4 результативные передачи. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 30 миллионов евро.