Diveev Pyanichning CSKAga qaytishini xohlaydi
Himoyachi Igor Diveevdan CSKA uchun orzu qilingan transfer haqida so‘rashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u jamoaga yarim himoyachi Miralem Pyanichning qaytishini istaydi. Diveevning ta’kidlashicha, Pyanichning to‘p bilan o‘ynashi, maydonni qanday ko‘rishi va jamoadoshlar bilan munosabati juda yuqori darajada bo‘lgan.
U Pyanichning o‘yin uslubini va uning maydondagi harakatlarini yuqori baholaydi. Shuningdek, Pyanichning ta’siri ostida Kislyak ham yaxshilangan.
Diveev Miralem Pyanichni CSKAda o‘ynagan davrida to‘p bilan ishlash bo‘yicha eng yaxshi uchlikka kiritdi. U bilan birga Nikola Vlashich va Chidera Edjuk ham bu ro‘yxatda sanaladi.
Bu futbolchilar jamoaning o‘yini uchun muhim hisoblanadi. Eslatib o‘tamiz, yakshanba kuni CSKA Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida “Akhmat”ga qarshi maydonda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Jamoaning navbatdagi o‘yini 30 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Unda ular Rossiya Kubogi doirasida “Lokomotiv”ga qarshi maydonga chiqadi.

Дивеев хочет вернуться в ЦСКА
По словам футболиста, он хочет, чтобы в команду вернулся полузащитник Миралем Пьянич. Дивеев отметил, что игра Пьянича с мячом, его видение поля и взаимодействие с партнерами находятся на очень высоком уровне.
Он высоко оценивает стиль игры Пьянича и его движения на поле. Также под влиянием Пьянича улучшился и Кисляк.
Дивеев включил Миралема Пьянича в тройку лучших по работе с мячом за время его игры в ЦСКА. Вместе с ним в этот список входят Никола Влашич и Чидера Эджук.
Эти футболисты являются важными для игры команды. Напоминаем, что в воскресенье ЦСКА одержал победу над "Ахматом" со счетом 2:1 во втором туре Российской Премьер-Лиги.
Следующий матч команды состоится 30 июля, в среду. В нем они выйдут на поле против "Локомотива" в рамках Кубка России.