Aguero: Messi kelajagi o‘z qo‘lida qoladi
Avvalgi «Manchester City» va Argentina milliy jamoasi hujumchisi Serxio Aguero Lionel Messining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aguero so‘zlariga ko‘ra, Messi qayerda va qancha vaqt o‘ynashni o‘zi hal qilish huquqiga ega. Hozircha maydonga chiqayotgan paytlarida uni kuzatishdan mamnun bo‘lishini ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, «Inter Miami» yulduzi MLS klubi bilan shartnomasi tugashiga atigi besh oy qoldi va u klubni tark etishi mumkin. Lionel Messi 2023 yil iyul oyida «Inter Miami» jamoasiga qo‘shilgan.
Shu vaqtdan beri u 68 o‘yin o‘tkazib, 58 ta gol urdi va 26 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Transfermarkt sayti 38 yoshli futbolchini 18 million yevroga baholamoqda.
Messi hozirgi faoliyati davomida o‘zining yuqori darajadagi mahoratini namoyish etmoqda va futboldagi o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda. Uning kelajagi haqida aniq qaror qabul qilinishi yaqin vaqt ichida ma’lum bo‘ladi.

Агуэро: Будущее Месси останется в его руках
Бывший нападающий «Манчестер Сити» и сборной Аргентины Серхио Агуэро высказался о будущем Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Агуэро, Месси имеет право сам решать, где и сколько играть. Он подчеркнул, что ему приятно наблюдать за ним, когда тот выходит на поле.
Согласно информации, у звезды «Интер Майами» осталось всего пять месяцев до окончания контракта с клубом, и он может покинуть команду. Лионель Месси присоединился к команде «Интер Майами» в июле 2023 года.
С тех пор он провел 68 матчей, забил 58 голов и сделал 26 результативных передач. Сайт Transfermarkt оценивает 38-летнего футболиста в 18 миллионов евро.
Месси продолжает демонстрировать свои высокие навыки в текущей карьере и укрепляет свое место в футболе. Окончательное решение о его будущем станет известно в ближайшее время.