Orlov: Rubin uchlikka kirish uchun kurashishi kerak
Mashhur telekommentator Gennadiy Orlov kechagi o‘yinda «Rubin» jamoasining «Zenit»ga qarshi o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida Qozon jamoasi «ko‘k-oq-moviy» jamoasiga qarshi ikki golga ortda qolgan bo‘lsa-da, so‘nggi daqiqalarda hisobni tenglashtira oldi. Orlovning fikricha, murabbiy Rashid Rahimovga minnatdorlik bildirish kerak.
U yaxshi murabbiy bo‘lib, ayni «Rubin» jamoasi uchlikka kirish uchun kurashishi shart. Futbol sifati va tarkibi jihatidan Qozon klubi medallar uchun nomzod hisoblanadi.
Jamoa a’zolari juda yaxshi tayyorlangan va taktika jihatdan puxta o‘ylangan. Ekspert so‘zlarini «Sport-Express» nashri keltirmoqda.
Shuningdek, Orlov o‘yinga qiziqarli taktika kombinatsiyalari ko‘p bo‘lganini ta’kidladi, bu har ikki jamoaning o‘yini jonli va raqobatbardosh bo‘lganini ko‘rsatadi. Joriy mavsumning uchinchi turida Qozon klubi «Sochi» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Орлов: Рубин должен бороться за выход в тройку
Известный телекомментатор Геннадий Орлов высоко оценил игру команды «Рубин» против «Зенита» в вчерашнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи казанская команда, хотя и отставала от «сине-бело-голубых» на два гола, смогла сравнять счет в последние минуты. По мнению Орлова, стоит выразить благодарность тренеру Рашиду Рахимову.
Он хороший тренер, и именно команда «Рубин» должна бороться за попадание в тройку. По качеству футбола и составу казанский клуб является кандидатом на медали.
Члены команды очень хорошо подготовлены и тактически продуманы. Слова эксперта приводит издание «Спорт-Экспресс».
Кроме того, Орлов отметил, что в игре было много интересных тактических комбинаций, что показывает, что игра обеих команд была живой и конкурентоспособной. В третьем туре текущего сезона казанский клуб встретится с командой «Сочи».