Parijning PSJ futbol klubi Lyuk Shevalye uchun Lill klubiga 40 million yevro to‘lab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sasha Tavolyeri xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi bilan 2030 yil yozigacha mo‘ljallangan shartnoma allaqachon imzolangan va bitim yakunlangan.
Shevalye PSJning yangi asosiy darvozaboni bo‘lishi kutilmoqda, chunki jamoani Italiya terma jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarumma tark etmoqda. Donnarumma bilan yangi shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishilmadi.
Eslatib o‘tamiz, PSJda ikkinchi darvozabon sifatida rossiyalik Matvey Safonov faoliyat yuritadi. O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 17 o‘yinda maydonga tushdi.
PSJ jamoasi o‘tgan mavsumda Fransiya chempionati, Kubok va Superkubokni qo‘lga kiritdi, shuningdek UEFA Chempionlar Ligasi musobaqasida ham muvaffaqiyatga erishdi. Bu natijalar klubning jahon futbolidagi o‘rnini yanada mustahkamladi.

ПСЖ купил Люка Шевалье за 40 миллионов
Футбольный клуб ПСЖ из Парижа заплатил 40 миллионов евро клубу Лилль за Люка Шевалье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Саша Тавольери. По данным источника, контракт с футболистом уже подписан и сделка завершена, срок действия контракта рассчитан до лета 2030 года.
Ожидается, что Шевалье станет новым основным вратарем ПСЖ, так как команду покидает вратарь сборной Италии Джанлуиджи Доннарумма. Не удалось достичь соглашения по новому контракту с Доннаруммой.
Напоминаем, что в ПСЖ в качестве второго вратаря выступает россиянин Матвей Сафонов. В прошлом сезоне он выходил на поле в 17 матчах во всех соревнованиях.
Команда ПСЖ в прошлом сезоне завоевала чемпионат Франции, Кубок и Суперкубок, а также добилась успеха в турнире Лиги чемпионов УЕФА. Эти результаты еще больше укрепили положение клуба в мировом футболе.