Oreshchuk Zaynutdinovning Dinamoga transferini baholadi
Roman Oreshchuk, taniqli futbol funksioneri, Baktier Zaynutdinovning «Beshiktash» klubidan transferi haqida fikr bildirdi va uning jamoadagi roli bo‘yicha ehtiyotkorona umid bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni «Dinamo» rasmiy ravishda 27 yoshli futbolchi bilan 2029 yil yozigacha shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Oldin Zaynutdinov Rossiya chempionatida CSKA va «Rostov» klublarida o‘ynagan.
Oreshchuk fikricha, Zaynutdinovning «Dinamo»dagi o‘yin darajasi yangi mavsumda bir necha o‘yinlardan keyin aniq bo‘ladi. Shu bilan birga, uning Rossiya bozorida talab yuqori ekanligini top-klublarning qiziqishi isbotlaydi.
Oreshchuk «Agar «Dinamo»ga CSKAdagi kabi Zaynutdinov kelgan bo‘lsa, bu aniq kuchayish. Agar «Beshiktash»dagi holatdagisi bo‘lsa, u holda jamoani chuqurlashtirish maqsadida transfer qilingan», dedi «Match TV»ga bergan intervyusida.
«Beshiktash» safida 2023 yildan beri Zaynutdinov 12 ta o‘yin o‘tkazib, bir golga uzatma bergan. Bu transfer jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Орешчук Зайнутдинов оценил трансфер в Динамо
Роман Орешчук, известный футбольный функционер, высказал мнение о трансфере Бактиера Зайнутдинова из клуба «Бешикташ» и осторожно выразил надежду на его роль в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник «Динамо» официально объявило о подписании контракта с 27-летним футболистом до лета 2029 года. Ранее Зайнутдинов играл в российской премьер-лиге за клубы ЦСКА и «Ростов».
По мнению Орешчука, уровень игры Зайнутдинова в «Динамо» станет ясным после нескольких матчей в новом сезоне. При этом интерес топ-клубов подтверждает высокий спрос на него на российском рынке.
Орешчук сказал: «Если Зайнутдинов пришел в «Динамо» как в ЦСКА, это явное усиление. Если как в «Бешикташе», то он был переведен с целью углубления команды», в интервью «Матч ТВ».
С 2023 года в составе «Бешикташа» Зайнутдинов провел 12 матчей и отдал одну голевую передачу. Этот трансфер рассматривается как важный шаг, направленный на укрепление защитной линии команды.