Lovchev Stankovichdan charchoq sababi haqida so‘radi
Veteran "Spartak" jamoasining sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev "qizil-oq" jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Baltika"ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgach, serb mutaxassis charchaganini aytgandi. Lovchev "Stankovichdan so‘rash kerak, u nimadan charchadi?
Puldanmi, hayotdanmi yoki umuman futboldanmi? Men bu murabbiyga qarshi emasman, u mashhur futbolchi, lekin nimadir shunday bo‘lyapti-ki, jamoa ruhiyati past", deb ta’kidladi.
Hozirda Deyan Stankovichning "Spartak" bilan amaldagi shartnomasi 2026/2027 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda serb murabbiy boshchiligida jamoa Premyer-ligada to‘rtinchi o‘rinni egallagan.

Ловчев спросил Станковича о причине усталости
Ветеран "Спартака", бывший футболист Евгений Ловчев прокомментировал слова главного тренера "красно-белых" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После поражения от "Балтики" со счетом 0:3 сербский специалист сказал, что устал. Ловчев отметил: "Надо спросить у Станковича, от чего он устал?
От денег, от жизни или вообще от футбола? Я не против этого тренера, он известный футболист, но что-то происходит такое, что дух команды низкий".
В настоящее время контракт Деяна Станковича со "Спартаком" рассчитан до конца сезона 2026/2027. В прошлом сезоне под руководством сербского тренера команда заняла четвертое место в Премьер-лиге.