Sobiq Sankt-Peterburg «Zenit» jamoasi yarim himoyachisi bo‘lgan Aleksey Igonin jamoaning bosh murabbiyi Sergey Semakning faoliyatini davom ettirish zarurati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, chempionat yakunlari bo‘yicha bu masala aniqroq tushuniladi. Hozirda mavsum boshida jamoada o‘zgarishlar kuzatilmoqda va bu o‘zgarishlar ijobiy yo‘nalishda ekanligini ko‘rsatadi.
Igonin fikricha, bu jamoaning to‘g‘ri yo‘lda ekanidan dalolatdir. Sergey Semak 2018 yildan buyon «Zenit» jamoasini boshqarib kelmoqda, shuningdek, 2013 yildan 2016 yilgacha oddiy murabbiy sifatida ishlagan.
Uning rahbarligi ostida jamoa 13 ta turli sovrinlarni qo‘lga kiritdi. Semak esa besh marta Rossiya Premyer Ligasi mavsumining eng yaxshi murabbiyi deb topildi.
O‘tgan mavsumda «Zenit» chempionatda ikkinchi o‘rinni egalladi va «Krasnodar» jamoasidan atigi bir ochko kam to‘pladi. Bu natija jamoa uchun muhim saboq bo‘lib, kelajakda yanada yaxshiroq natijalarga erishish uchun asos bo‘ladi.

Игонин Семак будет оценивать деятельность до конца сезона
Бывший полузащитник санкт-петербургского «Зенита» Алексей Игонин высказал мнение о необходимости продолжения работы главного тренера Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот вопрос станет более понятным по итогам чемпионата. В настоящее время в команде наблюдаются изменения в начале сезона, и эти изменения указывают на положительное направление.
По мнению Игонина, это свидетельствует о том, что команда на правильном пути. Сергей Семак руководит «Зенитом» с 2018 года, а также работал простым тренером с 2013 по 2016 год.
Под его руководством команда завоевала 13 различных трофеев. Семак пять раз признавался лучшим тренером сезона Российской Премьер-Лиги.
В прошлом сезоне «Зенит» занял второе место в чемпионате, набрав всего на одно очко меньше, чем команда «Краснодар». Этот результат стал важным уроком для команды и основой для достижения лучших результатов в будущем.