Everton Jek Grilish transferi bo‘yicha muzokara boshlaydi
Manchester Siti jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jek Grilish Everton klubi diqqatida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Ben Jeykobning xabar berishicha, "Irislar" 29 yoshli futbolchi bilan yangi muzokaralar o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Hozirda Jek Grilish Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoasining asosiy rejasiga kirmaydi.
Everton uni ijaraga olishga qiziqmoqda, biroq to‘liq transfer qilish imkoniyati kam, ayniqsa futbolchi sezilarli darajada maoshini kamaytirishga rozi bo‘lmasa. Transfermarkt saytiga ko‘ra, Jek Grilishning bozor qiymati 28 million yevroni tashkil etadi.
Uning Manchester Siti bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi. Grilishga Napoli, Beshiktosh klublari hamda Saudiya Arabistoni chempionati vakillari qiziqish bildirgan.
Shu bilan birga, Everton klubi futbolchini ijaraga olib, jamoani kuchaytirishni maqsad qilgan. Jek Grilishning kelajagi borasida muzokaralar davom etmoqda va uning transferi bo‘yicha qaror yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Эвертон начинает переговоры по трансферу Джека Грилиша
Нападающий полузащитник Манчестер Сити Джек Грилиш остается в центре внимания клуба Эвертон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Бен Джейкобс сообщает, что "ирисы" планируют провести новые переговоры с 29-летним футболистом. В настоящее время Джек Грилиш не входит в основные планы главного тренера Манчестер Сити Хосепа Гвардиолы.
Эвертон заинтересован в аренде игрока, однако возможность полного трансфера мала, особенно если футболист не согласится значительно сократить свою зарплату. Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость Джека Грилиша составляет 28 миллионов евро.
Его контракт с Манчестер Сити действует до лета 2027 года. На Грилиша также проявляют интерес клубы Наполи, Бешикташ и представители чемпионата Саудовской Аравии.
В то же время клуб Эвертон нацелен на аренду футболиста с целью усиления команды. Переговоры о будущем Джека Грилиша продолжаются, и решение по его трансферу ожидается в ближайшие дни.