Xatoni Arsenal va Liverpoolni rad etdi, Chelseaga qo‘shildi
«Arsenal» va «Liverpool» Amsterdamning «Ajax» klubida o‘ynaydigan 19 yoshli himoyachi Yorrell Xatoni o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha urinishlarida muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkala klub ham yosh futbolchini o‘z jamoasiga jalb etishga harakat qilgan, biroq futbolchi «Chelsea» bilan shartnoma imzolagani va ular bilan kelishuvga erishgani haqida ma’lum qilindi. TBR Football nashrining xabariga ko‘ra, «ko‘klar» yaqin vaqt ichida ushbu istiqbolli gollandiyalik futbolchini rasmiy ravishda o‘z safiga qo‘shishini e’lon qilishi kutilmoqda.
Yorrell Xatoni «Chelsea»ga olish narxi taxminan 50 million yevroga teng bo‘lib, yosh futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2033 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Bu transfer London klubi uchun katta sarmoya hisoblanadi va jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Ошибка отклонила Арсенал и Ливерпуль, присоединилась к Челси
«Арсенал» и «Ливерпуль» потерпели неудачу в попытках подписать 19-летнего защитника Йоррелла Хатони, который играет за амстердамский «Аякс». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба клуба пытались привлечь молодого футболиста в свои ряды, однако стало известно, что игрок подписал контракт с «Челси» и достиг соглашения с ними. По информации издания TBR Football, «синие» ожидают официального объявления о присоединении этого перспективного голландского футболиста в ближайшее время.
Стоимость трансфера Йоррелла Хатони в «Челси» составляет примерно 50 миллионов евро, а контракт с молодым футболистом будет действовать до середины 2033 года. Этот трансфер является значительной инвестицией для лондонского клуба и ожидается, что он сыграет важную роль в будущих успехах команды.