Futbol agenti Paulo Barbosa Moskva jamoasi “Spartak”ning sport direktori Fransis Kahigao faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, “qizil-oq” jamoasi rahbariyati ispan mutaxassisining o‘rnini bosuvchi izlayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshida faqat ikki o‘yin asosida Kahigaoning ishini baholash mumkin emas.
Klubga barqarorlik zarur va unga mavsum oxirigacha imkon berilishi lozim, shu vaqt ichida u qishki transferlarni ham amalga oshirishi mumkin. Barbosa shuningdek, Moskva jamoasi ushbu transfer oynasida kuchayishini ta’kidladi.
Yaqinda “Spartak” “Beshiktash” klubi bilan Jedson Fernandes transferi borasida kelishuvga erishgani ma’lum bo‘ldi. Bundan tashqari, mavsum oldi transferlarida “qizil-oq” jamoasi hujumchi Anton Zabolotniyni o‘z safiga qo‘shdi.
Rossiyada transfer oynasi 11 sentyabrda yopiladi. Bu davrda jamoalar tarkibini kuchaytirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Барбоса: Кахигоа должен получить время до конца сезона
Футбольный агент Пауло Барбоса высказал мнение о деятельности спортивного директора московского клуба «Спартак» Франсиса Кахигао. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что руководство «красно-белых» ищет замену испанскому специалисту. По словам агента, в начале сезона нельзя оценивать работу Кахигао только по двум играм.
Клубу необходима стабильность, и ему нужно дать возможность до конца сезона, за это время он также сможет провести зимние трансферы. Барбоса также отметил, что московская команда усилится в этом трансферном окне.
Недавно стало известно, что «Спартак» достиг соглашения с клубом «Бешикташ» по трансферу Жедсона Фернандеша. Кроме того, в межсезонье «красно-белые» подписали нападающего Антона Заболотного.