Kolumbiya Milyonarios CSKA bilan Ruiz transferini tasdiqladi
Kolumbiya klubi "Milyonarios" CSKAning hujumchi Daniyel Ruiz Riveraga bo‘lgan qiziqishini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Marca nashri xabar berdi. Oldinroq, "qizil-ko‘k" jamoasi Ruíz jamoasi bilan muzokaralar boshlagani ma’lum qilingandi.
Rossiya klubi futbolchini ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqini qo‘lga kiritmoqchi. "Milyonarios" bosh murabbiyi David Gonsalesning so‘zlariga ko‘ra, hujumchining bugungi Kolumbiya chempionati o‘yini uchun asosiy tarkibda bo‘lmasligi uning jamoani tark etishi ehtimoli bilan bog‘liq.
Daniyel Ruiz 2022 yildan buyon "Milyonarios" jamoasida o‘ynab kelmoqda. Uning hisobida klub uchun 195 o‘yin, 22 ta gol va 33 ta golli uzatma mavjud.
Futbolchining transfer bozori qiymati taxminan 1,4 million yevroni tashkil etadi. Ushbu ma’lumotlar jamoalar o‘rtasidagi muzokaralarning jiddiyligini ko‘rsatadi.

Колумбия Мильонариос подтвердил трансфер Руиса в ЦСКА
Колумбийский клуб "Мильонариос" подтвердил интерес ЦСКА к нападающему Даниэлю Руису Ривере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Marca. Ранее стало известно, что "красно-синие" начали переговоры с командой Руиса.
Российский клуб хочет арендовать футболиста с правом последующего выкупа. По словам главного тренера "Мильонариоса" Давида Гонсалеса, отсутствие нападающего в основном составе на сегодняшнюю игру чемпионата Колумбии связано с вероятностью его ухода из команды.
Даниэль Руис играет за "Мильонариос" с 2022 года. На его счету 195 игр за клуб, 22 гола и 33 голевые передачи.
Рыночная стоимость футболиста составляет примерно 1,4 миллиона евро. Эти данные свидетельствуют о серьезности переговоров между клубами.