Diyego Simeone: "Real" bizni har doim mag‘lub etgan, ammo ular uchun bu oson bo‘lmagan"
"Atletiko Madrid" bosh murabbiyi Diyego Simeone Chempionlar Ligasi 1/8 final javob bahsida "Real Madrid"ga qarshi alamli mag‘lubiyatdan so‘ng matbuot anjumanida ishtirok etdi va o‘yin haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Simeone: "Omad haqida emas, jamoamiz haqida gapirishni xohlayman"
Atletiko ustozi uchrashuv haqida fikr bildirib, jamoasiga bo‘lgan faxrini ta’kidladi:
- "Men omad haqida gapirmagan bo‘lardim. Men jamoamiz bilan qanchalik faxrlanishim va ular har doim kurashayotgani haqida gapirganim ma’qul. Bu jarayon tarixga muhrlanadi."
- "Butun o‘yin davomida nazorat bizda edi, hisobni oshirish uchun imkoniyatlarimiz bor edi. Biroq, kombinatsiyalar oxirida aniq harakatlar yetishmadi. Raqib to‘pga egalik qildi, ammo real golli vaziyatlar yarata olmadi."
- "Shu bilan birga, penaltini amalga oshira olmadi va menimcha, biz ajoyib ish qildik."
Alvaresning penaltisi va hakam qarori
Simeone penalti seriyasi va Xulian Alvaresning xatosi haqida ham gapirib o‘tdi:
- "Mashg‘ulotlardagi penaltilar o‘yinlardagi penaltilar bilan bir xil emas. Men futbolchilarning zarbalarini ko‘rmadim. Xulian Alvares zarba berganda to‘p bilan aloqa qilganga o‘xshaydi [ikki marta], va agar hakam shunday desa, shunday bo‘ladi."
"Real" uchun bu oson emas edi"
Simeone o‘z jamoasining ko‘rsatgan o‘yinidan qoniqqanini va "Real"ga qarshi har safar qiyinchilik tug‘dirishlarini ta’kidladi:
- "Men jamoamiz bilan faxrlanaman. O‘ylaymanki, muxlislarimizga o‘yin yoqdi. "Real" bizni Chempionlar Ligasida doim yoki deyarli doim mag‘lub etgan, ammo bu ular uchun juda qiyin, juda qiyin."
"Atletiko Madrid" yana bir bor Chempionlar Ligasida "Real Madrid"ga imkoniyatni boy berdi, ammo jamoa muxlislariga jangovor o‘yin taqdim etdi. Diyego Simeone jamoasiga bo‘lgan ishonchini bildirib, ularning qaysarlik va kurashuvchanligini ta’kidladi. "Real" keyingi bosqichga yo‘l oldi, ammo "Atletiko" ushbu o‘yinda raqibga ancha qiyinchilik tug‘dirdi.

Диего Симеоне: "Реал" всегда побеждал нас, но для них это было не легко"
"Атлетико Мадрид" главный тренер Диего Симеоне после обидного поражения от "Реал Мадрид" в ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов принял участие в пресс-конференции и поделился своими мыслями об игре.
Симеоне: "Я хочу говорить не о удаче, а о нашей команде"
Наставник "Атлетико" высказался о матче и подчеркнул свою гордость за команду:
- "Я бы не говорил о удаче. Мне больше нравится говорить о том, как я горжусь нашей командой и тем, что они всегда борются. Этот процесс будет запечатлен в истории."
- "На протяжении всей игры контроль был у нас, у нас были возможности увеличить счет. Однако в конце комбинаций не хватало точных действий. Соперник владел мячом, но не смог создать реальные голевые моменты."
- "При этом, он не смог реализовать пенальти, и я думаю, что мы сделали отличную работу."
Пенальти Альвареса и решение судьи
Симеоне также прокомментировал серию пенальти и ошибку Хулиана Альвареса:
- "Пенальти на тренировках не такие, как в играх. Я не видел ударов футболистов. Когда Хулиан Альварес бил, похоже, он дважды коснулся мяча, и если судья так говорит, значит, так и есть."
"Для "Реала" это было нелегко"
Симеоне отметил, что он доволен игрой своей команды и что они всегда создают трудности для "Реала":
- "Я горжусь нашей командой. Думаю, нашим болельщикам игра понравилась. "Реал" всегда или почти всегда побеждал нас в Лиге чемпионов, но это было для них очень трудно, очень трудно."
"Атлетико Мадрид" снова упустил возможность в Лиге чемпионов против "Реал Мадрид", но команда представила своим болельщикам боевую игру. Диего Симеоне выразил свою уверенность в команде, подчеркнув их упорство и борьбу. "Реал" прошел в следующий этап, но "Атлетико" создал сопернику немало трудностей в этом матче.