Darvozabon Jeyms Traford, «Manchester Siti» akademiyasida tarbiyalangan futbolchi, «Bernli» klubidan «Manchester Siti»ga qaytib o‘ynashga rozilik berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. U bilan 5 yillik shartnoma imzolandi.
Boshqa manbalarga ko‘ra, 22 yoshli darvozabon uchun o‘tish summasi 31,2 million yevroni tashkil etdi. Jeyms Traford klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida, «Manchester Sitiga qaytish men va oilam uchun juda muhim voqea.
Bu joyni men o‘z uym deb atayman. Bu ajoyib insonlar bilan to‘la maxsus futbol klubi», deb ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda Traford Chempionshipning eng yaxshi darvozaboni deb topildi. U 45 o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol o‘tkazib yubordi va 29 ta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqladi.
Bu transfer «Manchester Siti» uchun katta muvaffaqiyat bo‘lib, klub darvozabonlar qatorini yanada mustahkamladi. Trafordning qaytishi jamoaning yangi mavsumdagi maqsadlariga erishishida muhim rol o‘ynaydi.

Джеймс Трафорд вернулся в Манчестер Сити
Вратарь Джеймс Трафорд, воспитанник академии «Манчестер Сити», согласился вернуться в «Манчестер Сити» из клуба «Бернли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. С ним был подписан пятилетний контракт.
По другим источникам, сумма трансфера для 22-летнего вратаря составила 31,2 миллиона евро. В интервью пресс-службе клуба Джеймс Трафорд отметил: «Возвращение в Манчестер Сити — это очень важное событие для меня и моей семьи.
Это место я называю своим домом. Это особенный футбольный клуб, полный замечательных людей», — подчеркнул он.
В прошлом сезоне Трафорд был признан лучшим вратарем Чемпионшипа. Он вышел на поле в 45 матчах, пропустив 16 голов, и в 29 матчах сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Этот трансфер стал большим успехом для «Манчестер Сити», укрепив линию вратарей клуба. Возвращение Трафорда сыграет важную роль в достижении целей команды в новом сезоне.