Karraskal hozircha Dinamo bazasida bo‘ldi
Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin hozircha «oq-ko‘k» jamoasida o‘ynayotgan yarim himoyachi Xorxe Karraskal haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, Karraskal hozirgi vaqtda «Dinamo» bazasida bo‘lgan. Agar futbolchining jamoani tark etishi rasman e’lon qilinsa, bu haqda ham muxlislar, ham murabbiylar xabardor bo‘ladi.
Hozirgi mavsumda Karraskal Moskva klubida maydonga tushgani yo‘q. Yoz davomida legionerning «Dinamo»dan ketib, Braziliyaning «Flamengo» klubiga o‘tishi haqida gap-so‘zlar ko‘p tarqaldi.
Xorhe ikki yil avval CSKA jamoasidan «Dinamo»ga o‘tgan. Bundan oldin Karraskalning agenti futbolchining kelajagi haqida savollarga javob bergan.
Umuman olganda, Karraskalning jamoada qolishi yoki ketishi bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar hali e’lon qilinmagan. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin vaqt ichida aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Карраскаль пока что был на базе Динамо
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин высказался о полузащитнике Хорхе Карраскале, который в настоящее время играет за «бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Карпина, Карраскаль сейчас находится на базе «Динамо». Если игрок официально покинет команду, об этом будут уведомлены как болельщики, так и тренеры.
В текущем сезоне Карраскаль не выходил на поле за московский клуб. Летом ходило много слухов о том, что легионер покинет «Динамо» и перейдет в бразильский клуб «Фламенго».
Хорхе два года назад перешел из ЦСКА в «Динамо». Ранее агент Карраскаля отвечал на вопросы о будущем игрока.
В целом, официальной информации о том, останется ли Карраскаль в команде или уйдет, пока не поступало. Ожидается, что соглашения между командой и игроком будут ясны в ближайшее время.