Sochi jamoasining yarim himoyachisi Aleksandr Osipov jamoa murabbiyi Robert Morenoning yaqinda bildirgan fikrlari haqida o‘z mulohazasini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida Sochi jamoasi Akronga qarshi o‘tkazgan o‘yinda 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng Moreno o‘z maoshining yarmidan voz kechishga tayyorligini aytib, shuningdek, o‘z shogirdlarini ham shunday qilishga chaqirdi.
Osipov esa Morenoning bu taklifiga aniq javob berishdan bosh tortib, bu masalani izohlamaslikni afzal ko‘rdi. Sochi jamoasi keyingi o‘yinda esa Moskva Dinamo jamoasiga qarshi kuchli kurash olib bordi va Fonbet Kubogi guruh bosqichidagi o‘yinda 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shu bilan birga, jamoa o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatib, raqibga qiyin vaziyatlar yaratishga harakat qildi. Sochi jamoasi oldingi mag‘lubiyatdan so‘ng o‘z kuchini tiklashga intilmoqda va keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishga umid qilmoqda.

Осипов ответил на предложение Мореной отказаться от зарплаты
Полузащитник команды Сочи Александр Осипов высказал свое мнение о недавних высказываниях тренера Роберто Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче второго тура чемпионата России команда Сочи проиграла Акрону со счетом 0:4. После этого поражения Морено заявил о готовности отказаться от половины своей зарплаты и призвал своих подопечных сделать то же самое.
Осипов же предпочел уклониться от четкого ответа на это предложение Морено и не стал комментировать данный вопрос. В следующем матче команда Сочи провела упорную борьбу с московским Динамо и проиграла в игре группового этапа Кубка Фонбет со счетом 2:3.
Тем не менее, команда старалась продемонстрировать свои возможности и создать сложные ситуации для соперника. Команда Сочи стремится восстановить свои силы после предыдущего поражения и надеется показать лучшие результаты в следующих играх.