Farg‘onada «Neftchi» klubining yangi mavsumga taqdimoti bo‘lib o‘tdi
O‘z oldiga doimgidek katta maqsadlarni qo‘ygan «Neftchi» futbol klubi 14 mart kuni o‘z maydonidagi dastlabki rasmiy uchrashuvda maydonga tushadi. Ushbu bahs oldidan jamoa a’zolarining muxlislar bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Taqdimot marosimi va muxlislar kutib olishi
Farg‘onadagi «Islom Karimov» nomidagi san’at saroyida «Neftchi» futbol klubining yangi mavsumga taqdimot marosimi tantanali tarzda o‘tkazildi.
Tantana boshlanishidan avval futbol akademiyasi tarbiyalanuvchilari va fan-klub a’zolari jamoani rang-barang shiorlar va quvonchli hayqiriqlar bilan kutib oldilar. «Neftchi» klubining rahbariyati, murabbiylar, viloyat hokimligi va sport tashkilotlari mas’ul xodimlari, OAV vakillari marosimda ishtirok etdilar.
Viloyat hokimi nutqi va tabriklar
Zalda yig‘ilganlarning gulduros qarsaklari ostida viloyat hokimi, Farg‘ona viloyat futbol assotsiatsiyasi prezidenti Hayrullo Hayitbayevich Bozorov so‘zga chiqdi. U jamoa a’zolarini yangi mavsum boshlanishi bilan qizg‘in tabriklab, o‘tgan yilga qaraganda yuqori natijalarga erishish, har bir uchrashuvda muxlislarni xursand qilish, sport mahoratlarini birlashtirish kabi tilaklarini bildirdi.
«Biz doimo jamoa bilan birga bo‘lishimiz, ularni qo‘llab-quvvatlashimiz kerak. Shu tariqa biz yuksak marralarga albatta erishamiz. Olg‘a «Neftchi», biz birgalikda qudratli kuchmiz!» — dedi hokim.
Konsert dasturi va san’atkorlar chiqishi
Hokim tabrigi va rasmiy nutqlardan so‘ng, tantanaga yig‘ilganlar mashhur san’atkorlar ishtirokidagi konsert dasturini tomosha qildilar.
Konsertda Yaxyo Mo‘minov, Otabek Muhammadzohid, Ilhom Ibrohimov, Qilichbek Madaliyev kabi mashhur san’atkorlar chiqish qildi. Tadbir ishtirokchilari qo‘shiqlarni gulduros qarsaklar bilan qarshi olib, muxlislar va jamoa o‘rtasidagi ruhiy bog‘liqlikni yanada kuchaytirdi.
«Neftchi» klubining yangi mavsum taqdimoti nafaqat rasmiy marosim, balki jamoa va muxlislar o‘rtasidagi birdamlik ramzi bo‘ldi. Yangi mavsumda jamoadan yuqori natijalar kutilmoqda va muxlislar «Neftchi» uchun muhabbat va sadoqat bilan qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanliklarini yana bir bor namoyish etdilar.

В Фергане прошла презентация клуба «Нефтчи» к новому сезону
Футбольный клуб «Нефтчи», который всегда ставит перед собой большие цели, выйдет на поле 14 марта на своем стадионе в первом официальном матче. Перед этой игрой была организована встреча членов команды с болельщиками.
Церемония презентации и встреча с болельщиками
В художественном дворце имени Ислама Каримова в Фергане торжественно прошла презентация футбольного клуба «Нефтчи» к новому сезону.
Перед началом торжества воспитанники футбольной академии и члены фан-клуба встретили команду с яркими лозунгами и радостными криками. Руководство клуба «Нефтчи», тренеры, ответственные сотрудники областной администрации и спортивных организаций, представители СМИ приняли участие в церемонии.
Выступление губернатора области и поздравления
Под громкие аплодисменты собравшихся губернатор области, президент Ферганской областной футбольной ассоциации Хайрулло Хаитбаевич Бозоров выступил с речью. Он горячо поздравил членов команды с началом нового сезона, выразив пожелания достичь более высоких результатов по сравнению с прошлым годом, радовать болельщиков на каждом матче и объединять спортивные навыки.
«Мы всегда должны быть вместе с командой, поддерживать их. Таким образом, мы обязательно достигнем высоких вершин. Вперед, «Нефтчи», мы вместе — мощная сила!» — сказал губернатор.
Концертная программа и выступления артистов
После поздравлений губернатора и официальных речей собравшиеся на торжестве смогли насладиться концертной программой с участием известных артистов.
На концерте выступили такие популярные исполнители, как Яхья Моминова, Отабек Мухаммадзохид, Илхом Ибрагимов, Киличбек Мадалиев. Участники мероприятия встречали песни громкими аплодисментами, что еще больше усилило духовную связь между болельщиками и командой.
Презентация нового сезона клуба «Нефтчи» стала не только официальным мероприятием, но и символом единства между командой и болельщиками. В новом сезоне от команды ожидаются высокие результаты, и болельщики еще раз продемонстрировали свою любовь и преданность «Нефтчи», готовые поддерживать команду.