Aleksandrov: Dinamo ikki golni o‘zi xato bilan o‘tkazdi
«Dinamo» jamoasi yarim himoyachisi Dmitriy Aleksandrov «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida «Sochi» ustidan qozonilgan g‘alaba haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng Aleksandrov jamoaning o‘yiniga to‘xtalib, raqib «Sochi» jamoasi kuchsiz emasligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, «Sochi» tarkibida ham yaxshi futbolchilar bor va ular ham chiroyli o‘yin ko‘rsatishga harakat qilmoqda.
Aleksandrov raqib jamoaning dastlabki turlarda mag‘lub bo‘lishiga aniq sabab topa olmasligini, balki ular ham yangi talab va sharoitlarga moslashayotgan bo‘lishi mumkinligini aytdi. Aleksandrovning fikricha, jamoaning o‘yinida jismoniy tayyorgarlik yetishmovchiligi sezilmagan.
Uchrashuv davomida «Dinamo» futbolchilari o‘z xatolari tufayli ikki gol o‘tkazib yuborganini qayd etdi. Mehmon jamoa esa o‘zi uchun ko‘p imkoniyat yaratmagan.
Shuningdek, Aleksandrov jamoa murabbiyi Valeriy Karpin asosiy tarkibga qo‘shilish masalasini hal qilishini bildirdi. U har kuni mashg‘ulotlarda o‘zini ko‘rsatishga intilayotganini, muntazam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish uchun harakat qilayotganini ta’kidladi.
Karpin bilan yakka suhbatlar bo‘lmaganini ham aytdi. Yangi mavsum boshlanishiga ham to‘xtalib, Aleksandrov natijalar yomon emasligini, biroq o‘yin sifatini yanada yaxshilash uchun imkoniyatlar borligini bildirdi.

Александров: Динамо два гола пропустило по ошибке
Полузащитник команды «Динамо» Дмитрий Александров в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» поделился своими мыслями о победе над «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
После матча Александров отметил игру команды, подчеркнув, что соперник «Сочи» не слаб. По его словам, в составе «Сочи» тоже есть хорошие футболисты, которые стараются показать красивую игру.
Александров сказал, что не может точно найти причину, по которой соперничающая команда проиграла в первых турах, возможно, они тоже адаптируются к новым требованиям и условиям. По мнению Александрова, в игре команды не было заметно нехватки физической подготовки.
Он отметил, что футболисты «Динамо» пропустили два гола из-за своих ошибок. Гостевая команда не создала много возможностей для себя.
Также Александров сообщил, что тренер команды Валерий Карпин решит вопрос о его включении в основной состав. Он подчеркнул, что старается проявить себя на тренировках каждый день и работает над тем, чтобы иметь регулярную игровую практику.
Он также сказал, что не было индивидуальных разговоров с Карпиным. Упомянув о начале нового сезона, Александров отметил, что результаты не плохие, но есть возможности для улучшения качества игры.