Jeyms Trafford Edersondan o‘rganganlarini ochiq aytdi
“Manchester Siti” jamoasining yangi darvozaboni Jeyms Trafford o‘zining jamoadoshi Ederson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Trafford ikki yildan so‘ng o‘zining sobiq jamoasiga qaytdi. “Manchester Siti” klubi 22 yoshli darvozabon uchun “Byornli”ga 30 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘ladi.
Jeyms Trafford o‘z intervyusida Ederson haqida iliq so‘zlar aytdi. U Edersonni juda iqtidorli va to‘p bilan ishlashda noyob darvozabon deb ta’kidladi.
Trafford 17 yoshida birinchi jamoa bilan mashg‘ulotlarni boshlagan paytda Edersonning harakatlaridan ilhom olganini va uning mahoratini o‘rganishga harakat qilganini aytdi. Trafford o‘z o‘yinini yanada takomillashtirish uchun Edersondan ko‘p narsani o‘rganganini bildirdi.
Shuningdek, u “Manchester Siti” jamoasining barcha darvozabonlari bilan birga ishlashdan mamnun ekanini, ular bir-birlarini rivojlanishga undashlarini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Jeyms Trafford “Byornli” safida Chempionship musobaqasida 45 uchrashuvda maydonga tushib, atigi 16 ta gol o‘tkazib yubordi.

Джеймс Траффорд открыто сказал, что он научился у Эдерсона
Новый вратарь команды "Манчестер Сити" Джеймс Траффорд высказал свое мнение о своем товарище по команде Эдерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Траффорд вернулся в свою бывшую команду спустя два года. Клуб "Манчестер Сити" заплатил более 30 миллионов евро за 22-летнего вратаря "Бернли".
В своем интервью Джеймс Траффорд сказал теплые слова о Эдерсоне. Он отметил, что Эдерсон - очень талантливый и уникальный вратарь в работе с мячом.
Траффорд рассказал, что, когда ему было 17 лет, он вдохновлялся действиями Эдерсона и старался изучить его мастерство. Траффорд сообщил, что он многому научился у Эдерсона, чтобы еще больше улучшить свою игру.
Он также подчеркнул, что ему приятно работать со всеми вратарями команды "Манчестер Сити", так как они подталкивают друг друга к развитию. В прошлом сезоне Джеймс Траффорд провел 45 матчей в чемпионате за "Бернли", пропустив всего 16 голов.