Luis Dias “Bavariya”ga o‘tdi va yangi jamoasidan mamnun
Yaqinda yozgi transferlar oynasidagi eng muhim voqealardan biri sodir bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luis Dias Angliyaning “Liverpul” jamoasidan Germaniyaning mashhur “Bavariya” klubiga o‘tdi. Futbolchi yangi klubi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi.
Luis Dias o‘zining Germaniyaga ko‘chib o‘tganidan mamnunligini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Bavariya” dunyodagi eng yirik klublardan biri hisoblanadi va bu jamoaning bir qismi bo‘lish uning uchun katta ahamiyatga ega.
Diasning asosiy maqsadi – yangi jamoasi bilan barcha imkoniyatlardan foydalanib, har bir musobaqada g‘alaba qozonishdir. U har kuni jamoa bilan birga mehnat qilishga tayyorligini ta’kidladi.
Kolumbiyalik futbolchi o‘zining shaxsiy futbol mahoratini yangi jamoasiga yordam berish uchun ishga solishni istayotganini bildirdi. Bugun, 30-iyul kuni “Bavariya” rasmiy tarzda Luis Diasni o‘zining yangi futbolchisi sifatida tanishtirdi.
Transfer narxi 70 million yevro bo‘ldi. Luis Dias Germaniya chempionatida 2029-yilgacha “Bavariya” safida to‘p suradi.

Луис Диас перешёл в "Баварию" и доволен своей новой командой
Недавно произошло одно из самых значительных событий в летнем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Луис Диас перешел из английского клуба “Ливерпуль” в знаменитый немецкий клуб “Бавария”. Футболист поделился своими мыслями о новом клубе.
Луис Диас сказал, что он доволен своим переходом в Германию. По его словам, “Бавария” является одним из крупнейших клубов в мире, и быть частью этой команды имеет для него большое значение.
Основная цель Диаса – использовать все возможности с новой командой и одерживать победы в каждом турнире. Он подчеркнул, что готов работать с командой каждый день.
Колумбийский футболист заявил, что хочет применить свои личные футбольные навыки, чтобы помочь новой команде. Сегодня, 30 июля, “Бавария” официально представила Луиса Диаса как своего нового игрока.
Цена трансфера составила 70 миллионов евро. Луис Диас будет выступать за “Баварию” в немецком чемпионате до 2029 года.