“Krylya Sovetov” uchun yangi baza uch yilda quriladi
Samara viloyati hokimi Vyacheslav Fedorishchev mahalliy “Krylya Sovetov” futbol klubi uchun yangi mashg‘ulot bazasi qachon qurilishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub uchun yangi baza uch yil ichida foydalanishga topshiriladi. Avvalroq, Fedorishchev klubning “RT-Kapital” oldidagi 923 million rubl miqdoridagi barcha qarzlari sud orqali bo‘lsa-da, to‘liq to‘lanishini va’da qilgan edi.
O‘tgan mavsumda “Krylya Sovetov” Rossiya Premyer-ligasida o‘ninchi o‘rinni egalladi. Shundan so‘ng, jamoani bosh murabbiy Igor Osinkin tark etdi.
Joriy mavsumda samara klubi Magomed Adiev boshchiligida ikki o‘yinda to‘rt ochko to‘plagan va hozirda beshinchi o‘rinda bormoqda. Klub rahbariyati yangi baza qurilishi va moliyaviy majburiyatlarni bajarish bo‘yicha aniq rejalar belgilab olganini ta’kidladi.
Bu o‘zgarishlar jamoaning kelgusidagi faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Klub muxlislari yangi inshoot va barqaror moliyaviy ahvol tufayli jamoa natijalari yanada yaxshilanishiga umid bildirmoqda.

“Для «Крыльев Советов» новая база будет построена за три года”
Губернатор Самарской области Вячеслав Федорищев сообщил о том, когда будет построена новая тренировочная база для местного футбольного клуба “Крылья Советов”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новая база для клуба будет сдана в эксплуатацию в течение трех лет. Ранее Федорищев обещал, что все долги клуба перед “РТ-Капитал” в размере 923 миллиона рублей будут полностью погашены через суд.
В прошлом сезоне “Крылья Советов” заняли десятое место в Российской Премьер-Лиге. После этого команду покинул главный тренер Игорь Осинкин.
В текущем сезоне самарский клуб под руководством Магомеда Адеева набрал четыре очка в двух играх и сейчас занимает пятое место. Руководство клуба отметило, что у них есть четкие планы по строительству новой базы и выполнению финансовых обязательств.
Ожидается, что эти изменения положительно скажутся на будущей деятельности команды. Болельщики клуба надеются, что благодаря новому объекту и стабильному финансовому положению результаты команды будут улучшаться.