“Sochi” bir-biriga moslashmoqda, natijalar yaqin orada bo‘ladi
“Sochi” futbol jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Osipov “Evro-Futbol” nashriga bergan intervyusida jamoaning murakkab turnir holatidan qanday chiqishga harakat qilayotgani haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Osipovning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yin davomida hisobda oldinda bo‘lishlariga qaramay, oxirgi daqiqalarda orqaga chekinib, raqibga ko‘plab hujumlarni amalga oshirish imkonini berib yuborishdi. Natijada “Dinamo” bir nechta standart vaziyatlarni qo‘lga kiritdi va ulardan biri gol bilan yakunlandi.
Jamoaning mavsum boshlanishi unchalik yaxshi o‘tmadi. Futbolchining ta’kidlashicha, jamoada hali to‘liq o‘zaro tushunish shakllanmagan.
Ularning birga ishlashni yaqinda boshlagani sababli, hali bir-biriga moslashish jarayoni davom etmoqda. Osipov har bir o‘yinda jamoa o‘z o‘yinini yaxshilab borishiga ishonadi.
“Dinamo”ga qarshi bahsda esa jamoa bir oz bo‘lsa-da, yaxlit harakat qilganini qayd etdi. “Sochi” tarkibiga Rossiya oliy ligasida yaxshi tanilgan futbolchilar qo‘shilgani natijasida, jamoa tez orada ijobiy natijalarga erishishiga ishonch bildirdi.
Unga ko‘ra, mehnatsevarlik va futbolga to‘g‘ri munosabat natija olib keladi. Jamoaning bosh murabbiyi Robert Moreno “Akron”ga qarshi mag‘lubiyatdan so‘ng, maoshining yarmini berishga tayyor ekanini aytgan edi.
Osipov bunday holatga birinchi marta guvoh bo‘layotganini, lekin hozircha bu borada aniq fikr bildirish qiyinligini ta’kidladi. Jamoa turnir jadvalidagi og‘ir vaziyatdan chiqish uchun xarakter, mehnatsevarlik va to‘g‘ri munosabat muhimligini aytdi.
Unga ko‘ra, bosim professional sportchilar uchun tabiiy holat bo‘lib, asosiy maqsad – undan to‘g‘ri chiqish yo‘lini topish. Murabbiy Robert Moreno haqida so‘z yuritar ekan, Osipov uning raqibni chuqur o‘rganishi va o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rishini alohida ta’kidladi.

«Сочи» адаптируется, результаты будут скоро
Полузащитник футбольной команды “Сочи” Александр Осипов в интервью изданию “Евро-Футбол” рассказал о том, как команда пытается выйти из сложной ситуации в турнире. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Осипова, несмотря на то, что в матче против команды “Динамо” они вели в счете, в последние минуты они отступили назад, дав сопернику возможность провести множество атак. В результате “Динамо” получило несколько стандартных положений, одно из которых завершилось голом.
Начало сезона для команды прошло не очень хорошо. По словам футболиста, в команде еще не сформировалось полное взаимопонимание.
Поскольку они начали работать вместе недавно, процесс адаптации друг к другу все еще продолжается. Осипов уверен, что с каждой игрой команда будет улучшать свою игру.
В матче против “Динамо” он отметил, что команда действовала немного более слаженно. Осипов выразил уверенность, что после того, как в состав “Сочи” вошли хорошо известные футболисты Российской Премьер-Лиги, команда вскоре добьется положительных результатов.
По его словам, трудолюбие и правильное отношение к футболу приведут к результату. Главный тренер команды Роберт Морено после поражения от “Акрона” заявил, что готов отдать половину своей зарплаты.
Осипов отметил, что он впервые становится свидетелем такой ситуации, но пока трудно давать четкие комментарии по этому поводу. Он сказал, что для выхода из тяжелой ситуации в турнирной таблице важны характер, трудолюбие и правильное отношение.
По его словам, давление является естественным состоянием для профессиональных спортсменов, и главная цель – найти правильный путь выхода из него. Говоря о тренере Роберте Морено, Осипов особо отметил его глубокое изучение соперника и серьезную подготовку к играм.