Flik: Arauxoning "Barselona"ni tark etishi haqida ma’lumot yo‘q
"Barselona" bosh murabbiyi Xans Diter Flik jamoa futbolchisi Ronald Arauxoning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, kataloniyaliklar himoyachini transferga qo‘yganligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Shuningdek, unga Saudiya Arabistonidan ham qiziqish bo‘layotgani ma’lum qilindi.
Bosh murabbiy Flikning so‘zlariga ko‘ra, Arauxo atrofida doim turli mish-mishlar bo‘lsa-da, ayni paytda futbolchining klubni tark etish niyati haqida hech qanday ma’lumot yoki ishora yo‘q. Flik bu mavzuda gap-so‘zlar paydo bo‘layotganidan hayratda ekanini ta’kidladi.
Ronald Arauxo 2020 yildan beri "Barselona" sharafini himoya qilib kelmoqda. O‘tgan mavsumda u jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki bor gol urdi va ikki marta jamoadoshlariga golli pas berdi.
Arauxoning "Barselona" bilan tuzgan shartnomasi 2031 yil iyun oyigacha amal qiladi. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 35 million yevroga baholagan.
Shu tariqa, "Barselona" rahbariyati va murabbiylar shtabi himoyachi kelajagi borasida hozircha aniq qarorga kelmagan. Arauxo klubda faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.

Флик: Нет информации о том, что Араухо покинет "Барселону"
Главный тренер "Барселоны" Ханс Дитер Флик высказал свое мнение о будущем игрока команды Роналда Араухо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что каталонцы выставили защитника на трансфер. Также стало известно, что им интересуются из Саудовской Аравии.
По словам главного тренера Флика, хотя вокруг Араухо всегда ходят различные слухи, в настоящее время нет никаких данных или намеков на то, что игрок намерен покинуть клуб. Флик отметил, что он удивлен появлением разговоров на эту тему.
Роналд Араухо защищает честь "Барселоны" с 2020 года. В прошлом сезоне он вышел на поле в 25 матчах команды, забил два гола и отдал два голевых паса своим партнерам.
Контракт Араухо с "Барселоной" действует до июня 2031 года. Портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость игрока в 35 миллионов евро.
Таким образом, руководство "Барселоны" и тренерский штаб пока не приняли четкого решения о будущем защитника. Ожидается, что Араухо продолжит свою карьеру в клубе.