Tottenhem va PSJ Ilya Zabarnyy transferi uchun kurashmoqda
PSJ klubi Bornmut jamoasi markaziy himoyachisi Ilya Zabarnyy transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, Angliyaning Tottenhem klubi ham 22 yoshli ukrainalik futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olishga harakat qilmoqda. RMC Sport axborotiga ko‘ra, Tottenhem Bornmut tomonidan belgilangan 70 million yevro miqdoridagi narxga rozi bo‘lishga tayyor.
PSJ esa hozircha kamroq miqdorda taklif bermoqda. Shunga qaramay, Ilya Zabarnyy o‘zi uchun Parijga ko‘chib o‘tishni afzal bilmoqda.
Ukraina terma jamoasi a’zosi PSJ bilan besh yillik shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan. Ma’lumot uchun, Ilya Zabarnyy Angliya premer-ligasida Bornmut safida 78 uchrashuvda maydonga tushgan va bitta gol muallifi bo‘lgan.
Shu tariqa, futbolchining kelajagi borasida hali aniq qaror qabul qilinmagan. Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Тоттенхэм и ПСЖ борются за трансфер Ильи Забарного
Клуб ПСЖ продолжает переговоры по трансферу центрального защитника клуба Борнмут Ильи Заборного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то же время английский клуб Тоттенхэм также пытается подписать 22-летнего украинского футболиста. По информации RMC Sport, Тоттенхэм готов согласиться на цену, установленную Борнмутом, в размере 70 миллионов евро.
ПСЖ пока предлагает меньшую сумму. Тем не менее, Илья Заборный предпочитает переезд в Париж.
Член сборной Украины достиг соглашения с ПСЖ по условиям пятилетнего контракта. Для справки, Илья Заборный провел 78 матчей в английской Премьер-лиге за Борнмут и стал автором одного гола.
Таким образом, окончательное решение о будущем футболиста еще не принято. Переговоры между руководством клуба и футболистом продолжаются.