Spartak Jedson Fernandesh transferi uchun 27 million yevro to‘ladi
Yaqin kunlarda Spartak klubi yarim himoyachi Jedson Fernandesh bilan shartnoma imzolaganini e’lon qilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu borada Beshiktash jamoasida texnik direktor lavozimida faoliyat yuritayotgan Eduard Graf o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Eduard Grafning aytishicha, ushbu kelishuv yakunlangan va futbolchining transfer narxi 27 million yevroni tashkil qilgan.
Unga ko‘ra, Spartak klubi Jedson Fernandesh transferini to‘liq amalga oshirgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, Jedson Fernandesh seshanbadan chorshanbaga o‘tar kechasi Moskvaga yetib kelgan.
Biroq, u aeroportda jurnalistlar bilan suhbatlashmadi. Klub vakillari futbolchini matbuotdan tezda olib chiqib ketishgan.
Shu sababli, 26 yoshli yarim himoyachi o‘z fikrlarini ommaga bildirishga ulgurmagan. Hozirgi vaqtda Spartak jamoasi Rossiya oliy ligasida ikki turdan so‘ng uch ochko to‘plagan.
Klub mavsumni yaxshi boshlagan va yangi futbolchi bilan tarkibini yanada kuchaytirishga harakat qilmoqda. Jedson Fernandeshdan muxlislar va klub rahbariyati katta umid qilmoqda.

Спартак заплатил 27 миллионов евро за трансфер Жедсона Фернандеша
В ближайшие дни ожидается, что клуб Спартак объявит о подписании контракта с полузащитником Жедсоном Фернандешем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу технический директор команды Бешикташ Эдуард Граф высказал свое мнение. По словам Эдуарда Графа, данное соглашение завершено, и стоимость трансфера футболиста составила 27 миллионов евро.
По его словам, клуб Спартак полностью осуществил трансфер Жедсона Фернандеша. Согласно информации, Жедсон Фернандеш прибыл в Москву в ночь с вторника на среду.
Однако он не общался с журналистами в аэропорту. Представители клуба быстро вывели футболиста от прессы.
Поэтому 26-летний полузащитник не успел высказать свои мысли общественности. В настоящее время команда Спартак набрала три очка после двух туров в Российской высшей лиге.
Клуб хорошо начал сезон и пытается усилить состав новым футболистом. От Жедсона Фернандеша болельщики и руководство клуба ожидают больших надежд.