Diveev: Pinyaevning CSKAga o‘tmasligi tabiiy qaror
CSKA futbolchisi Igor Diveev Sergey Pinyaevning Moskvaning “Lokomotiv” jamoasidan “armiyachilar” safiga o‘tishni rad etgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaevning bunday qarori uchun xafa bo‘lishga asos yo‘q. Diveevning ta’kidlashicha, Sergey CSKA tarkibini kuchaytirgan bo‘lardi, biroq u o‘z oldiga boshqa maqsad qo‘ygan.
Futbolchi Yevropa chempionatlarida to‘p surishni istaydi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 20 yoshli Sergey Pinyaev Transfermarkt portali mutaxassislari tomonidan 8 million yevro miqdorida baholanmoqda.
Hozirda uning “Lokomotiv” klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning o‘rtalarigacha davom etadi. Shuningdek, yaqin kunlarda CSKA va “Lokomotiv” jamoalari Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida o‘zaro bellashadi.
Ushbu uchrashuv matnli tarzda onlayn yoritiladi va futbol ishqibozlari o‘yin jarayonini kuzatib borishlari mumkin. Mazkur bahs ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, natija turnir jadvaliga ta’sir ko‘rsatadi.

Diveev: Переход Пиняева в ЦСКА — естественное решение
Игрок ЦСКА Игорь Дивеев высказал свое мнение о том, что Сергей Пиняев отказался перейти в состав "армейцев" из московского "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нет оснований расстраиваться из-за такого решения Пиняева. Дивеев отметил, что Сергей усилил бы состав ЦСКА, однако он поставил перед собой другую цель.
Футболист хочет играть в европейских чемпионатах. Согласно информации, 20-летний Сергей Пиняев оценивается специалистами портала Transfermarkt в 8 миллионов евро.
В настоящее время его действующий контракт с клубом "Локомотив" продлится до середины 2028 года. Также в ближайшие дни команды ЦСКА и "Локомотив" встретятся в первом туре группового этапа Кубка России.
Эта встреча будет освещаться в текстовом формате онлайн, и футбольные болельщики смогут следить за ходом игры. Этот матч имеет важное значение для обеих команд, и результат повлияет на турнирную таблицу.