«Spartak» futbol klubi Kubok uchrashuvida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘yinda yana bir muhim qadam tashladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda birinchi golni Daniil Xlusevich urdi va shu tariqa hisob ochildi. Birinchi bo‘lim oxirida mehmonlar penalti orqali hisobni ikki baravarga oshirdi.
O‘yinning muhim vaziyatlaridan biri Anton Zabolotning jarima maydonida yiqilishi bo‘ldi. Shundan so‘ng, hakam penalti belgiladi va Pablo Solari o‘n bir metrlik nuqtadan to‘pni darvozaning chap pastki burchagiga aniq yo‘lladi.
Darvozabon esa boshqa tomonga sakradi va natijada hisob 0:2 bo‘ldi. Uchrashuv davomida «Spartak» jamoasi tashabbusni o‘z qo‘liga oldi va raqibga imkon bermaslikka harakat qildi.
«Rostov» futbolchilari esa hisobni qisqartirish uchun bir necha bor harakat qilgan bo‘lsa-da, ularga gol urish nasib etmadi. Ushbu natija «Spartak» uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi va ular keyingi bosqichga chiqish uchun yaxshi imkoniyatga ega bo‘ldi.

Спартак забил гол с пенальти, увеличив счёт в два раза
Футбольный клуб «Спартак» сделал еще один важный шаг в Кубковом матче против команды «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый гол забил Даниил Хлусевич, тем самым открыв счет. В конце первого тайма гости увеличили счет в два раза с пенальти.
Одним из важных моментов игры стало падение Антона Заболотного в штрафной площади. После этого судья назначил пенальти, и Пабло Солари точно направил мяч в левый нижний угол ворот с одиннадцатиметровой отметки.
Вратарь прыгнул в другую сторону, и в результате счет стал 0:2. В ходе матча команда «Спартак» взяла инициативу в свои руки и старалась не давать сопернику шансов.
Футболисты «Ростова» несколько раз пытались сократить разрыв в счете, но им не удалось забить гол. Этот результат стал важным для «Спартака», и они получили хорошие шансы на выход в следующий этап.