Galaktionov: Ikkinchi golga yaqinroq o‘ynadik
“Lokomotiv” jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov CSKA bilan o‘yindan so‘ng “Match TV” telekanaliga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuvda ikki xil tarkib va ikki xil bo‘lim kuzatildi. “Lokomotiv” o‘yini va harakatlari bo‘yicha mag‘lubiyatga loyiq emas edi.
Natija, albatta, yoqimli emas. Dastlabki bo‘limda futbolchilar o‘yinga kirishib olishdi, o‘zaro moslashishga harakat qilishdi.
Bir necha imkoniyatlar yuzaga keldi, xususan, Samoshnikov gol urishi mumkin edi. Biroq, o‘z imkoniyatidan CSKA foydalandi.
Ikkinchi bo‘limda esa biz hujumlarni kuchaytirdik, maydonning raqib tomonida ko‘proq o‘ynadik. Zaxiradan maydonga tushgan futbolchilar yaxshi harakat qildi va tezlik oshdi.
Ichki tuyg‘ularimga ko‘ra, biz ikkinchi golga yaqinroq edik. Afsuski, ehtiyotkorlik va diqqatni yo‘qotish mumkin emas, aks holda raqib o‘yinga qaytishi ehtimoli ortadi.
Shuningdek, murabbiy Nikolay Komlichenko haqida ham to‘xtaldi. Unga ko‘ra, Komlichenko hozircha o‘z o‘yinini topa olmayapti.
Birinchi bo‘limdagi tarkib eng optimal bo‘lmasa-da, futbolchidan ko‘proq faollik kutilgan edi. Biroq, murabbiy uning kuchli tomonlarini yaxshi bilishini va bu imkoniyatlarni to‘liq ishga solish zarurligini ta’kidladi.
O‘tgan o‘yinda ham Komlichenko maydonga tushib, jamoa o‘yiniga kuch qo‘shgan. Murabbiy Daniil Veselovning debyutini ham ijobiy baholadi.
Uning fikricha, Veselov birinchi o‘yinda o‘zini yaxshi ko‘rsatdi va jamoaga yordam bera oldi. Natija salbiy bo‘lsa-da, futbolchini maqtash mumkin.
Sergiy Pinyayevning holati haqida ham ma’lumot berildi. Murabbiy uning bugun 30 daqiqa o‘ynaganini, shifokorlar bilan suhbatdan so‘ng hammasi yaxshi ekani ma’lum bo‘lganini aytdi.
Pinyayev mavsumoldi mashg‘ulotlarni o‘tkazib yuborgan, shuning uchun uni asta-sekin asosiy tarkibga kiritish rejalashtirilmoqda.

Галактионов: Мы играли ближе ко второму голу
Главный тренер команды "Локомотив" Михаил Галактионов после матча с ЦСКА высказал свои мысли телеканалу "Матч ТВ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, в матче наблюдались два разных состава и два разных тайма. "Локомотив" не заслуживал поражения по игре и действиям.
Результат, конечно, не радует. В первом тайме футболисты вошли в игру, пытались адаптироваться друг к другу.
Возникло несколько возможностей, в частности, Самошников мог забить. Однако, свою возможность использовал ЦСКА.
Во втором тайме мы усилили атаки, больше играли на половине соперника. Футболисты, вышедшие на замену, действовали хорошо, и скорость увеличилась.
По моим внутренним ощущениям, мы были ближе ко второму голу. К сожалению, нельзя терять осторожность и концентрацию, иначе вероятность возвращения соперника в игру возрастает.
Также тренер остановился на Николае Комличенко. По его словам, Комличенко пока не может найти свою игру.
Хотя состав в первом тайме был не самым оптимальным, от футболиста ожидали большей активности. Однако тренер отметил, что он хорошо знает сильные стороны игрока и необходимо полностью использовать эти возможности.
В прошлом матче Комличенко также вышел на поле и добавил сил команде. Тренер положительно оценил дебют Даниила Веселова.
По его мнению, Веселов хорошо проявил себя в первом матче и смог помочь команде. Хотя результат был негативным, игрока можно похвалить.
Также была предоставлена информация о состоянии Сергея Пиняева. Тренер сообщил, что сегодня он сыграл 30 минут, и после разговора с врачами стало известно, что все в порядке.
Пиняев пропустил предсезонные тренировки, поэтому его планируется постепенно вводить в основной состав.