Sutormin: Krilya Sovetovda natija va ishtiyoq bor
"Krilya Sovetov" futbolchisi Aleksey Sutormin jamoasining mavsum boshidagi o‘yini haqida fikr bildirdi va samara jamoasining Rossiya oliy ligasida muvaffaqiyatga erishish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sutorminning so‘zlariga ko‘ra, jamoa mavsumni yomon boshlamadi va hozirda yaxshi tarkib shakllangan. Uning fikricha, ba’zi futbol jihatlari ustida hali ish olib borish kerak, biroq xarakter va kurash borasida jamoa yaxshi natija ko‘rsatmoqda.
Aynan shu fazilatlar hisobiga jamoa ochkolar to‘plashi mumkin. Sutorminning ta’kidlashicha, jamoada ishtiyoq bor va shunday munosabat bilan hammasi yaxshi bo‘ladi.
Ma’lumot uchun, Aleksey Sutormin shu yil yozda "Krilya Sovetov" jamoasiga qo‘shildi. Avvalroq u "Rostov", "Zenit" va "Sochi" klublarida ham o‘ynagan.
O‘tgan mavsumda "Rostov" safida 33 o‘yinda maydonga tushib, ikki bor gol urgan va bir bor golli pas bergan. Hozirda Samara jamoasi ikki turda to‘rt ochko jamg‘argan.
Ular "Akron" bilan durang o‘ynagan (1:1) va "Pari NN" ustidan g‘alaba qozongan (2:0). Jamoa navbatdagi o‘yinlarga ham yaxshi tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Сутормин: В Крыльях Советов есть результат и желание
"Крылья Советов" футболист Алексей Сутормин высказался о начале сезона своей команды и оценил шансы клуба на успех в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сутормина, команда не плохо начала сезон и в настоящее время сформирован хороший состав. Он считает, что над некоторыми футбольными аспектами еще нужно работать, однако по характеру и борьбе команда показывает хорошие результаты.
Именно благодаря этим качествам команда может набирать очки. Сутормин подчеркивает, что в команде есть желание, и с таким настроем все будет хорошо.
Для справки, Алексей Сутормин присоединился к команде "Крылья Советов" этим летом. Ранее он также играл за клубы "Ростов", "Зенит" и "Сочи".
В прошлом сезоне в составе "Ростова" он выходил на поле в 33 матчах, забил два гола и отдал одну голевую передачу. В настоящее время самарская команда набрала четыре очка за два тура.
Они сыграли вничью с "Акроном" (1:1) и одержали победу над "Пари НН" (2:0). Команда также хорошо готовится к следующим играм.