Nyamsi Ramiresning “Lokomotiv”ga kelishi haqida gapirdi
Poytaxtning “Lokomotiv” jamoasi futbolchisi Jerzino Nyamsi jamoaga himoyachi Kristian Ramiresning qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ramires bungacha Vengriyaning “Ferentsvarosh” klubi tarkibida o‘ynagan edi. Nyamsining aytishicha, u Ramiresni shaxsan tanimaydi, biroq u haqida ma’lumotlarga ega.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ramires uzoq yillar davomida Rossiyaning “Krasnodar” jamoasi safida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatgan. Nyamsi, shuningdek, yangi futbolchi bilan hali ko‘p muloqot qilmaganini, faqatgina bir necha bor mashg‘ulotlarda birga bo‘lganini ta’kidladi.
U jamoa nomidan Ramiresni jamoada ko‘rishdan mamnun ekanini bildirdi. Kristian Ramires 2017 yildan 2023 yilgacha “Krasnodar” safida to‘p surgan.
Bu davr mobaynida ekvadorlik futbolchi barcha musobaqalarda 187 ta o‘yinda ishtirok etib, 3 ta gol urgan va 15 ta golli uzatmani amalga oshirgan. 30 yoshli himoyachi “Lokomotiv” bilan ikki yillik shartnoma imzoladi va jamoaga erkin agent sifatida qo‘shildi.

Нямси Рамирес рассказал о приходе в "Локомотив"
Игрок столичного клуба «Локомотив» Жерзино Ньямси высказался о присоединении защитника Кристиана Рамиреса к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Рамирес ранее играл в венгерском клубе «Ференцварош». По словам Ньямси, он лично не знает Рамиреса, но имеет о нем информацию.
По его словам, Рамирес успешно выступал в составе российского клуба «Краснодар» на протяжении многих лет. Ньямси также отметил, что он еще не много общался с новым игроком, только несколько раз был с ним на тренировках.
Он от имени команды выразил радость от того, что Рамирес присоединился к команде. Кристиан Рамирес играл за «Краснодар» с 2017 по 2023 год.
За этот период эквадорский футболист принял участие в 187 матчах во всех соревнованиях, забил 3 гола и сделал 15 голевых передач. 30-летний защитник подписал двухлетний контракт с «Локомотивом» и присоединился к команде в качестве свободного агента.