“Inter” Lukman transferi bo‘yicha “Atalanta”ga muddat belgiladi
Atemola Lukmanning “Atalanta”dan “Inter”ga o‘tishi masalasi yaqin kunlarda hal bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bergamo shahri jamoasi hujumchi uchun 50 million yevro talab qilmoqda. Shu bilan birga, Milan shahri vakillari bonuslarni hisobga olgan holda taxminan 45 million yevro taklif etmoqda.
OAV xabariga ko‘ra, “Inter” rahbariyati “Atalanta”dan yakuniy javobni juma kunidan kechiktirmasdan berishni so‘ragan. Agar bergamoliklar belgilangan muddatgacha javob bermasa, bu rad javobi sifatida qabul qilinadi va Milan klubi boshqa nomzodlarga e’tibor qaratadi.
Shu o‘rinda eslatib o‘tamiz, Ademola Lukman o‘zi “Atalanta” rahbariyatiga “Inter” klubiga o‘tishni istayotganini bildirgan. 27 yoshli futbolchining vakili ham klub rahbariyatini transferga rozilik berishga undamoqda.
Mazkur muzokaralar natijasida ikki klub kelishuvga erisha oladimi yoki yo‘qligi yaqin orada aniqlik kiritiladi. Hozircha tomonlar o‘z takliflari ustida ishlamoqda.

“Интер” установил срок для “Аталанты” по трансферу Лукмана
Переход Атемолы Лукамана из “Аталанты” в “Интер” ожидается в ближайшие дни. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Бергамо требует 50 миллионов евро за нападающего. В то же время представители Милана предлагают около 45 миллионов евро с учетом бонусов.
По информации СМИ, руководство “Интера” попросило “Аталанту” не затягивать с окончательным ответом до пятницы. Если бергамцы не ответят в установленный срок, это будет расценено как отказ, и миланский клуб обратит внимание на других кандидатов.
Напомним, что Адемола Лукаман сам сообщил руководству “Аталанты” о своем желании перейти в клуб “Интер”. Представитель 27-летнего футболиста также подталкивает руководство клуба к согласию на трансфер.
В ближайшее время станет ясно, смогут ли два клуба достичь соглашения в результате этих переговоров. Пока стороны работают над своими предложениями.