Kuznetsov: Krasnodar hali chempionlik uchun kurashadi
Sobiq mashhur futbolchi Dmitriy Kuznetsov yaqinda boshlangan Rossiya oliy futbol ligasi mavsumida "Krasnodar" jamoasining oltin medallar uchun imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Krasnodar" yangi mavsumni muvaffaqiyatli boshlamadi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa hozirgacha bir g‘alaba va bir mag‘lubiyatga ega.
Kuznetsovning ta’kidlashicha, jamoa ilk omadsiz natijalardan so‘ng o‘zini tiklab oladi. Unga ko‘ra, "Krasnodar" tarkibida kuchli futbolchilar bor, ular yaxshi o‘yin namoyish etmoqda va chempionlik uchun kurashga albatta qo‘shiladi.
Hozirda faqat ikki tur o‘tkazildi, shuning uchun hali hamma narsa oldinda. Amaldagi chempion so‘nggi o‘yinda "Pari NN"ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi, biroq keyingi bahsda "Lokomotiv"ga 1:2 hisobida yutqazdi.
"Krasnodar" navbatdagi uchrashuvini 2-avgust kuni o‘z maydonida o‘tkazadi. Bu safar raqib – poytaxt jamoasi "Dinamo" bo‘ladi.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Kuznetsov fikricha, jamoa hali mavsum davomida o‘z imkoniyatini to‘liq ko‘rsatadi.

Кузнецов: Краснодар еще борется за чемпионство
Бывший известный футболист Дмитрий Кузнецов недавно оценил шансы команды "Краснодар" на золотые медали в только что начавшемся сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Краснодар" неудачно начал новый сезон. Команда под руководством Мурада Мусаева на данный момент имеет одну победу и одно поражение.
По словам Кузнецова, команда восстановится после первых неудачных результатов. По его мнению, в составе "Краснодара" есть сильные футболисты, которые показывают хорошую игру и обязательно будут бороться за чемпионство.
На данный момент прошло всего два тура, поэтому впереди еще много всего. Действующий чемпион в последнем матче одержал победу над "Пари НН" со счетом 3:0, но в следующем поединке уступил "Локомотиву" со счетом 1:2.
"Краснодар" проведет следующий матч 2 августа на своем поле. На этот раз соперником станет столичная команда "Динамо".
Встреча начнется в 20:30 по ташкентскому времени. По мнению Кузнецова, команда еще покажет свои возможности в течение сезона.