“Yuventus” Vlahovichni sotishi va Kolo-Muanini qaytarishi mumkin
“Yuventus” futbol klubi bosh direktori Damyen Komolli jamoada kutilayotgan o‘zgarishlar haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Komollining so‘zlariga ko‘ra, hujumchi Dusan Vlahovichga boshqa jamoalardan munosib taklif tushsa, uni sotishga tayyorlik bildirilgan. Klub rahbariyati Vlahovichni qo‘yib yuborishga rozi, biroq hozircha rasmiy taklif kelmagan.
Shuningdek, Randal Kolo-Muani “Yuventus”ga qaytib, jamoa safida o‘ynash istagini bildirgan. Klub ushbu futbolchini qaytarish ustida ish olib bormoqda.
Yana bir futbolchi Timoti Vea “Marsel” jamoasiga o‘tishni xohlayapti. Komollining ta’kidlashicha, futbolchining istagiga qaramay, hali “Marsel”dan yoki boshqa birorta klubdan rasmiy taklif kelmagan.
Futbolda esa faqatgina o‘z xohishiga ko‘ra jamoani tanlash imkoniyati har doim ham bo‘lavermaydi. Eslatib o‘tamiz, Randal Kolo-Muani o‘tgan mavsum ikkinchi qismida “Yuventus” tarkibida ijarada o‘ynagan, mavsum yakunlangach esa “PSJ” klubiga qaytgan.

“Ювентус” может продать Влаховича и вернуть Коло-Муани
Генеральный директор футбольного клуба “Ювентус” Дамьен Комоли сообщил о предстоящих изменениях в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Комоли, нападающий Душан Влахович может быть продан, если поступят достойные предложения от других команд. Руководство клуба готово отпустить Влаховича, однако пока официальных предложений не поступало.
Кроме того, Рандал Коло-Муани выразил желание вернуться в “Ювентус” и играть в составе команды. Клуб работает над возвращением этого футболиста.
Еще один футболист, Тимоти Веа, хочет перейти в команду “Марсель”. Как подчеркивает Комоли, несмотря на желание футболиста, пока не поступило официальных предложений ни от “Марселя”, ни от какого-либо другого клуба.
В футболе возможность выбирать команду по собственному желанию не всегда доступна. Напоминаем, что Рандал Коло-Муани играл в составе “Ювентуса” на правах аренды во второй части прошлого сезона, а по окончании сезона вернулся в клуб “ПСЖ”.