Barinov Besiktash transfer ro‘yxatiga kiritildi
Lokomotiv jamoasi sardori Dmitriy Barinov Besiktash klubi transfer maqsadlari ro‘yxatiga kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Legalbet axborot manbasi xabar berdi. Manbaga ko‘ra, Besiktash rahbariyati jamoaning tayanch zonasiga yangi futbolchi izlamoqda.
Sababi, bir nechta futbolchilar, jumladan, Jedson Fernandes klubni tark etishi mumkin. Fernandes Spartak klubiga o‘tishga yaqinlashib qoldi.
Shuning uchun Turkiya klubi yangi yarim himoyachiga ehtiyoj sezmoqda. Ular bu pozitsiyani yaqinda jamoadan joy olgan Orkun Kekchu bilan birga mustahkamlashni rejalashtirmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Barinovning vakili allaqachon Besiktash prezidenti bilan muzokaralarni boshlagan. Barinov 2016-yildan beri Lokomotiv asosiy tarkibida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u 35 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Barinovning transfer narxi 8 million yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, uning faoliyati boshqa klublarning ham diqqat markazida qolmoqda. Besiktash esa uni o‘z tarkibiga qo‘shib olish bo‘yicha harakatlarni jadallashtirmoqda.

Баринов был внесен в список трансферов Бешикташа
Капитан команды Локомотив Дмитрий Баринов включен в список трансферных целей клуба Бешикташ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает информационный источник Legalbet. По информации источника, руководство Бешикташа ищет нового футболиста для опорной зоны команды.
Причина в том, что несколько футболистов, включая Жедсона Фернандеша, могут покинуть клуб. Фернандеш близок к переходу в клуб Спартак.
Поэтому турецкий клуб испытывает необходимость в новом полузащитнике. Они планируют укрепить эту позицию вместе с Оркуном Кекчу, который недавно присоединился к команде.
Согласно информации, представитель Баринова уже начал переговоры с президентом Бешикташа. Баринов играет в основном составе Локомотива с 2016 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 35 матчах и сделал 6 голевых передач. По данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Баринова оценивается в 8 миллионов евро.
Таким образом, его деятельность также остается в центре внимания других клубов. Бешикташ же активизирует усилия по его приобретению.