“Dinamo” Glushenkov transferi bo‘yicha izoh berdi
Moskvaning “Dinamo” futbol klubi direktorlar kengashi raisi Dmitriy Gafin Maksim Glushenkov haqida berilgan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga Dinamo klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirayotgani va uning transferi amalga oshishi mumkinligi haqida so‘raldi. Dmitriy Gafin bu savolga javoban, hozircha bunday transfer uchun hech qanday asos yo‘qligini ta’kidladi.
Avvalroq Maksim Glushenkovning otasi o‘g‘li “Zenit” klubini tark etishi mumkinligini aytib o‘tgan edi. Uning so‘zlariga ko‘ra, agar Maksimni har safar o‘yinning tanaffusida almashtirish davom etsa, u jamoani tark etish haqida o‘ylab ko‘rishi mumkin.
Bu holat yaqinda “Rubin”ga qarshi bo‘lib o‘tgan Oliy liga uchrashuvida ham kuzatilgan. Hozirda Maksim Glushenkovning “Zenit” klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, 26 yoshli futbolchining transfer narxi 14 million yevroga teng. Shu bois, hozircha uning boshqa klubga o‘tishi ehtimoli pastligi aytilmoqda.

“Динамо” прокомментировало трансфер Глушенкова
Председатель совета директоров московского футбольного клуба “Динамо” Дмитрий Гафин ответил на вопрос о Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему задали вопрос о том, проявляет ли клуб интерес к этому футболисту и может ли состояться его трансфер. Дмитрий Гафин в ответ на этот вопрос подчеркнул, что в настоящее время нет никаких оснований для такого трансфера.
Ранее отец Максима Глушенкова говорил, что его сын может покинуть клуб “Зенит”. По его словам, если Максим будет продолжать заменяться во время каждого перерыва в игре, он может задуматься о том, чтобы покинуть команду.
Эта ситуация также наблюдалась на недавнем матче Высшей лиги против “Рубина”. В настоящее время контракт Максима Глушенкова с клубом “Зенит” рассчитан до середины 2028 года.
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость 26-летнего футболиста составляет 14 миллионов евро. Поэтому в настоящее время вероятность его перехода в другой клуб считается низкой.