Lamin Yamal 10-raqamda ilk golini urib, hissiyotlari bilan bo‘lishdi
Barselonaning yosh iqtidorli futbolchisi Lamin Yamal o‘zining 10-raqamli futbolkada birinchi golini urganidan so‘ng o‘z hissiyotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun ispan futbolchisi Seul jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida ishtirok etdi va ikkita gol muallifiga aylandi. Uchrashuv 7:3 hisobida yakunlandi.
Yamal o‘z bayonotida quyidagilarni ta’kidladi: "Bu mening bolaligimdan beri orzuim edi – aynan shu futbolkada va shu raqam ostida gol urish. Bu men uchun juda muhim va o‘zgacha tuyg‘u.
Jamoamiz g‘alabasidan va o‘zim gol urganimdan juda xursandman", dedi futbolchi. Joriy mavsum oralig‘ida vinger Barselona bilan shartnomasini 2031-yilgacha uzaytirdi va shu bilan birga o‘zining o‘yin raqamini ham o‘zgartirdi.
O‘tgan mavsumda Yamal 19-raqam ostida maydonga tushgan edi. Yaqinda futbolchi voyaga yetdi va endi asosiy tarkibda o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.
Yamalning jamoaga qo‘shgan hissasi va yangi raqam ostidagi ilk goli muxlislar va mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda.

небольшая облачность ветер 1.4 м/с, З
Юный талант футбольного клуба Барселона Ламин Ямал поделился своими эмоциями после того, как забил свой первый гол в футболке с номером 10. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня испанский футболист принял участие в товарищеском матче против команды Сеул и стал автором двух голов. Матч завершился со счетом 7:3.
Ямал в своем заявлении отметил: "Это была моя мечта с детства – забить гол именно в этой футболке и под этим номером. Это очень важно и особенное чувство для меня.
Я очень рад победе нашей команды и тому, что забил гол", – сказал футболист. В текущем сезоне вингер продлил контракт с Барселоной до 2031 года и одновременно изменил свой игровой номер.
В прошлом сезоне Ямал выходил на поле под номером 19. Недавно футболист достиг совершеннолетия и теперь стремится укрепить свое место в основном составе.
Вклад Ямала в команду и его первый гол под новым номером высоко оцениваются болельщиками и специалистами.