Spartak Jedson Fernandesh bilan shartnoma imzoladi
Spartak futbol klubi o‘z rasmiy sahifalarida “Beshiktosh” jamoasida to‘p surgan portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandeshni xarid qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning ma’lum qilishicha, yaqin kunlarda Fernandesh jamoaga qo‘shiladi. Spartak klubi Jedson Fernandeshni iliq kutib olishini bildirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiyada 26 yoshli futbolchi yiliga taxminan 3,5 million yevro maosh oladi. Taqqoslash uchun, Turkiyada u yillik 1,3 million yevro maosh olgan.
O‘tgan mavsumda Fernandesh Turkiya Superligasida 34 ta o‘yin o‘tkazib, raqiblar darvozasini 7 bor ishg‘ol qilgan. Transfermarkt portalining hisob-kitobiga ko‘ra, futbolchining bozor bahosi 18 million yevroga teng.
Jedson Fernandesh Spartak klubiga qo‘shilishi natijasida Moskva jamoasining o‘yin kuchi yanada oshishi kutilmoqda. Klub vakillari futbolchidan yuqori natijalar kutishmoqda.
Shu bilan birga, yangi futbolchining jamoaga tez moslashib ketishi uchun zarur sharoitlar yaratiladi. Spartak klubi muxlislari esa Fernandeshdan samarali o‘yin kutmoqda.

Спартак подписал контракт с Джедсоном Фернандешем
Футбольный клуб Спартак объявил на своих официальных страницах о покупке португальского полузащитника Жедсона Фернандеша, который выступал за команду "Бешикташ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации клуба, Фернандеш присоединится к команде в ближайшие дни. Футбольный клуб Спартак заявил, что рад приветствовать Жедсона Фернандеша.
Согласно данным, 26-летний футболист будет зарабатывать в России около 3,5 миллиона евро в год. Для сравнения, в Турции он получал 1,3 миллиона евро в год.
В прошлом сезоне Фернандеш провел 34 игры в Турецкой Суперлиге и забил 7 голов. По расчетам портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 18 миллионов евро.
Ожидается, что присоединение Жедсона Фернандеша повысит игровую мощь московской команды. Представители клуба ожидают от футболиста высоких результатов.
В то же время будут созданы необходимые условия для быстрого адаптирования нового игрока в команде. Болельщики Спартака ожидают от Фернандеша эффективной игры.