O‘tgan haftada “Araz-Naxchivan” jamoasi “Aris” (Saloniki) klubini 2:1 hisobida mag‘lub etgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Konferensiyalar ligasi javob uchrashuvida ham “Araz-Naxchivan” o‘z imkoniyatlaridan samarali foydalandi. O‘yinning birinchi bo‘limida mehmonlar safida Sharl Boli va Felipi Santos penalti orqali gol urishdi.
Ikkinchi bo‘limning 52-daqiqasida Yunoniston klubi “Aris” bir futbolchidan ayrildi, chunki Igor Ribeiro maydondan chetlatildi. Oradan ko‘p o‘tmay Fabiano hisobni qisqartirdi.
O‘yinning 90-daqiqasida Ramon Monchu gol urib, hisobni 2:2 ko‘rinishiga keltirdi. Ushbu natijaga ko‘ra, ikki o‘yin natijalari hisobga olinganda, “Araz-Naxchivan” bosqichdan o‘tdi va navbatdagi raqibi sifatida “Omoniya” jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Uchrashuv Salonikidagi “Kleantis Vikilidis” stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalar tarkibida bir qator o‘zgarishlar bo‘lgan.
O‘yinda asosiy va zaxira futbolchilar ham ishtirok etdi. Shu tariqa, “Araz-Naxchivan” xalqaro arenada ishtirokini davom ettiradi.

«Араз-Нахчиван» несмотря на ничью на следующем этапе
На прошлой неделе команда “Араз-Нахчиван” одержала победу над клубом “Арис” (Салоники) со счетом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ответном матче Лиги конференций “Араз-Нахчиван” также эффективно использовал свои возможности. В первом тайме в составе гостей Шарль Боли и Фелипи Сантос забили голы с пенальти.
На 52-й минуте второго тайма греческий клуб “Арис” остался в меньшинстве, так как Игорь Рибейро был удален с поля. Вскоре Фабиано сократил разрыв в счете.
На 90-й минуте Рамон Мончо забил гол, сделав счет 2:2. Согласно этому результату, учитывая результаты двух матчей, “Араз-Нахчиван” прошел в следующий этап и встретится с командой “Омония”.
Матч прошел на стадионе “Клеантис Викилидис” в Салониках. В составах команд произошло несколько изменений.
В игре участвовали как основные, так и запасные футболисты. Таким образом, “Араз-Нахчиван” продолжает свое участие на международной арене.