Shaxter yana Besiktash ustidan ishonchli g‘alaba qozondi
31 iyul kuni Shaxter jamoasi o‘tgan haftada Besiktash ustidan qozonilgan 4:2 hisobidagi g‘alaba tasodif emasligini yana bir bor isbotladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida Vinisius Tobias raqib jarima maydoniga tezlik bilan kirib bordi, darvozabonni aldab o‘tdi, biroq keskin burchakdan zarba yo‘llaganida to‘pni darvoza chizig‘ida Gabriel Paulista to‘xtatib qoldi. 12-daqiqada Kevin qanot bo‘ylab to‘p bilan harakatlandi, raqib jarima maydoniga kirib, himoyachini chalg‘itdi va to‘pni aniq zarba bilan uzoq burchakka yo‘llab hisobni ochdi.
Alixon qarshi hujumda tezlik bilan oldinga o‘tib, raqib darvozabonini aldashga harakat qildi, biroq zarbasi darvozabonning qo‘liga tushdi. Rafa Silva qanotda to‘pni egallab, uni jarima maydoniga uzatdi.
Demir Tiknaz bir necha riko’shetdan so‘ng darvozaga zarba berdi, biroq to‘p nishonga yetib bormadi. 45-daqiqada Tobias yana bir bor qanotdan hujumga o‘tib, to‘pni aniq uzatma bilan uzoq ustunga yo‘lladi va Kavan Elias to‘pni darvozaga aniq yo‘llab, hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
Ikkinchi bo‘limda Nevertan qarshi hujumda to‘pni olib chiqdi va Lassin Traorega pas berdi. Traore jarima maydoni chizig‘idan zarba berdi, biroq to‘p darvoza ustunidan biroz chetlab o‘tdi.
Shu tariqa, Shaxter jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi va uchinchi saralash bosqichida Panatinaikos jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Uchrashuv Krakov shahridagi “Meyski” stadionida bo‘lib o‘tdi.

Шахтер снова уверенно одержал победу над Бешикташем
31 июля команда Шахтер еще раз доказала, что победа 4:2 над Бешикташем на прошлой неделе не была случайной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи Винисиус Тобиас быстро ворвался в штрафную соперника, обманул вратаря, но когда он нанес удар с острого угла, мяч был остановлен Габриэлем Паулистой на линии ворот. На 12-й минуте Кевин двинулся с мячом по флангу, вошел в штрафную соперника, отвлек защитника и точно отправил мяч в дальний угол, открыв счет.
Аликсон в контратаке быстро продвинулся вперед и попытался обмануть вратаря соперника, но его удар попал в руки вратаря. Рафа Силва овладел мячом на фланге и сделал передачу в штрафную.
Демир Тикназ после нескольких рикошетов нанес удар по воротам, но мяч не достиг цели. На 45-й минуте Тобиас снова атаковал с фланга, точно передал мяч на дальнюю штангу, и Каван Элиас отправил мяч в ворота, увеличив счет до 2:0.
Во втором тайме Невертан вывел мяч в контратаке и сделал передачу Лассину Траоре. Траоре нанес удар с линии штрафной, но мяч немного прошел мимо перекладины.
Таким образом, команда Шахтер одержала победу со счетом 2:0 и выйдет на поле против команды ПАОК в третьем квалификационном раунде. Матч прошел на стадионе "Мейски" в Кракове.