Serj Orye “Persepolis” bilan shartnoma imzoladi
32 yoshli Kot-d’Ivuar himoyachisi Serj Orye, avval Londonning “Tottenhem” va Fransiyaning “PSJ” jamoalarida o‘ynagan, endi o‘z faoliyatini Eron chempionatida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali futbolchining yangi jamoasi “Persepolis” bo‘ldi. Klub matbuot xizmatining xabar berishicha, Serj Orye “Persepolis” jamoasi bilan bir yillik mehnat shartnomasi imzoladi.
Himoyachi erkin agent sifatida ushbu klub safiga qo‘shildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Transfermarkt portali Serj Oryening hozirgi bozor qiymatini 1,5 million yevroga baholagan.
U Kot-d’Ivuar terma jamoasi safida 93 ta o‘yin o‘tkazgan va to‘rt bor gol muallifi bo‘lgan. Serj Orye tajribali va xalqaro maydonlarda o‘zini ko‘rsatgan futbolchi hisoblanadi.
Uning Eron chempionatiga o‘tishi mazkur musobaqa uchun muhim yangilikdir. Mutaxassislar Orning kelishi “Persepolis”ning himoya chizig‘ini kuchaytirishiga ishonch bildirmoqda.

Серж Орье подписал контракт с "Персеполис"
32-летний защитник Кот-д'Ивуара Серж Орье, ранее игравший в лондонском «Тоттенхэме» и французском «ПСЖ», теперь продолжит свою карьеру в чемпионате Ирана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новым клубом опытного футболиста стал «Персеполис». По информации пресс-службы клуба, Серж Орье подписал однолетний трудовой контракт с командой «Персеполис».
Защитник присоединился к этому клубу в качестве свободного агента. Согласно данным, портал Transfermarkt оценил текущую рыночную стоимость Сержа Орье в 1,5 миллиона евро.
Он провел 93 матча за сборную Кот-д'Ивуара и стал автором четырех голов. Серж Орье считается опытным футболистом, который проявил себя на международной арене.
Переход в чемпионат Ирана является важной новостью для данного турнира. Эксперты уверены, что приход Орье укрепит защитную линию «Персеполиса».