"Liverpul" jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot Luis Diasning Myunxenning "Bavariya" klubiga sotilishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Slotning aytishicha, yuqori darajadagi futbolchidan ayrilish har doim jamoa uchun sezilarli bo‘ladi. Shunga qaramay, bu transfer "Liverpul" uchun moliyaviy jihatdan foydali bo‘ldi.
U Luis Dias bilan birga Angliya chempionligini qo‘lga kiritganlarini, bunda futbolchining hissasi katta bo‘lganini ta’kidladi. Slot, shuningdek, bunday kuchli o‘yinchilar bilan xayrlashish oson emasligini, biroq klub uchun bu kelishuv yaxshi natija berganini qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Luis Dias bir necha yil davomida "Liverpul"ning muhim o‘yinchisi bo‘lib keldi va transferdan klub katta mablag‘ oldi. Avvalroq, "Bavariya" klubi Kolumbiyalik futbolchi uchun jami 75 million yevro to‘laydigan bo‘ldi, bu summaga bonuslar ham kiradi, deb xabar berilgan edi.

Трансфер Луиса Диаса принес "Ливерпулю" большую прибыль
Главный тренер команды "Ливерпуль" Арне Слот высказал свое мнение о продаже Луиса Диаса в мюнхенскую "Баварию". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Слота, потеря высококлассного футболиста всегда ощутима для команды. Тем не менее, этот трансфер оказался финансово выгодным для "Ливерпуля".
Он отметил, что вместе с Луисом Диасом они завоевали чемпионство Англии, и вклад игрока был значительным. Слот также подчеркнул, что прощаться с такими сильными игроками нелегко, однако для клуба это соглашение дало хорошие результаты.
По его словам, Луис Диас на протяжении нескольких лет был важным игроком "Ливерпуля", и клуб получил большую сумму от трансфера. Ранее сообщалось, что "Бавария" заплатит за колумбийского футболиста в общей сложности 75 миллионов евро, включая бонусы.
В результате данного трансфера команда "Ливерпуль" получила финансовую выгоду. Таким образом, руководство клуба и тренерский штаб выразили удовлетворение от трансфера.