Anton Miranchuk CSKAga o‘tishi haqidagi mish-mishlarni rad etdi
Anton Miranchuk, “Sion” futbol klubi o‘yinchisi, Moskvaning CSKA jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi ta’kidlashicha, CSKA jamoasidan hech qanday rasmiy taklif olmagan. Uning aytishicha, hamkorlik tashabbusi ham o‘zidan chiqqan emas.
Miranchukning so‘zlariga ko‘ra, CSKA bosh murabbiyi Nikolaich uni jamoaga taklif qilmagan va u o‘zi ham bunday imkoniyatni izlamagan. “Agar Rossiyada o‘ynashni xohlagan bo‘lsam, ‘Lokomotiv’da qolgan bo‘lardim”, – dedi futbolchi Sport24 nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Miranchuk 2024 yil kuzida Shveytsariyaning “Sion” klubiga o‘tgan. 29 yoshli yarim himoyachi shu vaqtdan buyon jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urgan va uchta golga assistentlik qilgan.

Антон Миранчук опроверг слухи о переходе в ЦСКА
Антон Миранчук, игрок футбольного клуба «Сион», прокомментировал слухи о возможном переходе в московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что не получал никаких официальных предложений от ЦСКА. По его словам, инициатива о сотрудничестве также не исходила от него.
По словам Миранчука, главный тренер ЦСКА Николайч не предлагал ему перейти в команду, и он сам не искал такой возможности. «Если бы я хотел играть в России, я бы остался в 'Локомотиве', – сказал футболист в интервью изданию Sport24.
Напомним, что Миранчук перешел в швейцарский клуб «Сион» осенью 2024 года. 29-летний полузащитник с тех пор сыграл 25 матчей за команду, забил два гола и сделал три голевых паса.