Safonov: Spartak Jhedson Fernandes bilan tarkibini kuchaytirdi
Taniqli futbol agenti Aleksey Safonov Moskvaning Spartak jamoasining so‘nggi transferi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak 26 yoshli futbolchi Jhedson Fernandesni Turkiyaning Besiktash klubidan sotib oldi. Klub ushbu futbolchi uchun 20 million yevro to‘lagani aytilmoqda, bu summaga bonuslar kirmaydi.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, Fernandes Rossiya chempionati uchun yirik futbolchi hisoblanadi va kelajakda mashhur o‘yinchiga aylanishi mumkin. Agentning ta’kidlashicha, futbolchining yangi muhitga moslashuvi muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
U Fernandesning o‘yini va natijalari qanday bo‘lishini vaqt ko‘rsatishini aytdi. Biroq, Safonov bu transferni jiddiy va puxta amalga oshirilgan deb baholadi.
O‘tgan mavsumda Jhedson Fernandes barcha klub musobaqalarida jami 49ta o‘yinda maydonga tushdi, 12ta gol urdi va 3ta golli uzatma berdi. U ilgari Benfika, Tottenhem hamda Galatasaroy kabi klublarda ham to‘p surgan.

Сафонов: Спартак усилил состав Джедсоном Фернандешем
Известный футбольный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о последнем трансфере московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спартак приобрел 26-летнего футболиста Жедсона Фернандеша у турецкого клуба Бешикташ. Сообщается, что клуб заплатил за этого футболиста 20 миллионов евро, без учета бонусов.
По словам Сафонова, Фернандеш является крупным футболистом для российского чемпионата и в будущем может стать известным игроком. Агент отметил, что адаптация футболиста к новой среде будет иметь важное значение.
Он сказал, что время покажет, каким будет игра и результаты Фернандеша. Однако Сафонов оценил этот трансфер как серьезный и тщательно осуществленный.
В прошлом сезоне Жедсон Фернандеш провел 49 матчей во всех клубных соревнованиях, забил 12 голов и отдал 3 голевые передачи. Ранее он также играл за такие клубы, как Бенфика, Тоттенхэм и Галатасарай.