Mayki Mur “Tottenxem”dan “Reynjers”ga ijaraga o‘tdi
Angliyaning “Tottenxem” futbol klubi 17 yoshli hujumchi Mayki Murini ijaraga berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh va istiqbolli futbolchi endi Shotlandiyaning “Reynjers” jamoasi safida harakat qiladi. Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi.
“Reynjers” bosh murabbiyi Rassel Martinning aytishicha, Mayki Mur jasur va hujumkor futbolchi sifatida jamoaga kuch qo‘shishga qodir. U yosh bo‘lishiga qaramay, darhol jamoaga foyda keltirishi mumkin.
Murda katta salohiyat bor va “Tottenxem” unga Angliya Premer-ligasi hamda Yevropa Ligasi o‘yinlarida ishonch bildirdi. Mayki Mur “Tottenxem” tarixida eng yosh debyutant sifatida maydonga tushgan.
U o‘tgan yilning may oyida birinchi marta asosiy tarkibda o‘ynagan. Joriy yilning yanvar oyida esa u Jimmi Grivzning rekordini yangilab, evrokuboklarda gol urgan eng yosh ingliz futbolchisiga aylandi.
Bu natijalar uning kelajagi borligini ko‘rsatmoqda. “Reynjers” murabbiylari Murdan katta umid qilishmoqda.

Майки Мур перешёл в аренду из "Тоттенхэма" в "Рейнджерс"
Английский футбольный клуб “Тоттенхэм” отдал 17-летнего нападающего Майки Мура в аренду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой и перспективный футболист теперь будет выступать за шотландскую команду “Рейнджерс”. Об этом сообщается на официальном сайте клуба.
Главный тренер “Рейнджерс” Рассел Мартин заявил, что Майки Мур способен добавить команде силы как смелый и атакующий футболист. Несмотря на свой молодой возраст, он может сразу принести пользу команде.
У Мура большой потенциал, и “Тоттенхэм” доверяет ему в матчах Английской Премьер-лиги и Лиги Европы. Майки Мур стал самым молодым дебютантом в истории “Тоттенхэма”.
Он впервые сыграл в основном составе в мае прошлого года. В январе текущего года он обновил рекорд Джимми Гривза, став самым молодым английским футболистом, забившим гол в еврокубках.
Эти результаты показывают, что у него есть будущее. Тренеры “Рейнджерс” возлагают на Мура большие надежды.