Semak Fayzullayevning CSKAdan ketishini izohladi
«Zenit» futbol jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak Moskvaning CSKA klubini tark etgan futbolchi Abbosbek Fayzullayev haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Fayzullayev faoliyatini Turkiyaning «Istanbul Bashakshehir» klubida davom ettiradi. Sergey Semakning ta’kidlashicha, Abbosbek Fayzullayev CSKA asosiy tarkibida ko‘p maydonga tushmagan.
Murabbiy bu holatga sabab sifatida, jamoa bosh murabbiyi Nikolich tizimida Fayzullayev uchun mos o‘rin topilmaganini aytdi. Shunga qaramay, Fayzullayev Rossiyada to‘p surgan vaqtida o‘zining yorqin o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini qozondi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premyer-ligasi uchinchi turida «Zenit» o‘z maydonida Moskvaning CSKA jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 3-avgust kuni «Gazprom Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangani ma’lum qilindi. Mazkur uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar qiziqarli o‘yin guvohi bo‘lishadi.

Семак Файзуллаев объяснил свой уход из ЦСКА
Главный тренер футбольной команды «Зенит» Сергей Семак высказал свое мнение о футболисте Аббосбеке Файзуллаеве, который покинул московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Файзуллаев продолжит свою карьеру в турецком клубе «Истанбул Башакшехир». Сергей Семак отметил, что Аббосбек Файзуллаев не часто выходил на поле в основном составе ЦСКА.
Тренер объяснил эту ситуацию тем, что главный тренер команды Николич не нашел подходящего места для Файзуллаева в своей системе. Тем не менее, Файзуллаев привлек внимание болельщиков своими яркими играми, когда выступал в России.
Напоминаем, что в третьем туре Российской Премьер-лиги «Зенит» примет московский ЦСКА на своем поле. Матч состоится 3 августа на стадионе «Газпром Арена».
Время начала игры назначено на 18:00 по ташкентскому времени. Этот матч имеет важное значение для обеих команд, и болельщики станут свидетелями интересной игры.