Semak: Kassierra asosiy hujumchi bo‘lishi sabablari
«Zenit» futbol jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak yangi mavsum boshlanishida nima sababdan Mateo Kassierra asosiy hujumchi sifatida maydonga tushirilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu qarorga bir nechta omillar sabab bo‘lgan. Eng avvalo, futbolchilarning mavsumga qay darajada tayyorligi muhim ahamiyat kasb etadi.
Bundan tashqari, har bir uchrashuvda raqibning o‘yini va tarkibi ham hisobga olinadi. Aynan shu omillar murabbiylar shtabining tanlovida hal qiluvchi rol o‘ynaydi.
Sergey Semak ta’kidlashicha, jamoa oldida turgan vazifalar va bo‘lib o‘tadigan o‘yinning xususiyatlari inobatga olinib, Mateo Kassierra asosiy hujumchi sifatida maydonga tushirildi. U birinchi uchrashuvda ham, ikkinchi o‘yinda ham gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu sababli murabbiylar shtabi tanlovni to‘g‘ri deb hisoblaydi. Joriy mavsumda 28 yoshli kolumbiyalik hujumchi Rossiya oliy ligasida ikki marta maydonga tushib, jami ikki gol muallifiga aylandi.

Семак: Причины, по которым кассир должен быть основным нападающим
Главный тренер футбольной команды «Зенит» Сергей Семак высказал мнение о том, почему Маттео Кассьерра был выпущен на поле в качестве основного нападающего в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, на это решение повлияло несколько факторов. Прежде всего, важное значение имеет, насколько игроки готовы к сезону.
Кроме того, при каждом матче учитываются игра и состав соперника. Именно эти факторы играют решающую роль в выборе тренерского штаба.
Сергей Семак подчеркивает, что с учетом задач, стоящих перед командой, и особенностей предстоящей игры, Маттео Кассьерра был выпущен на поле в качестве основного нападающего. Он смог забить гол как в первом, так и во втором матче.
Поэтому тренерский штаб считает выбор правильным. В текущем сезоне 28-летний колумбийский нападающий выходил на поле дважды в Российской Премьер-Лиге и стал автором двух голов.