Bulykin: Lokomotiv bu mavsumda medallar uchun kurashadi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Dmitriy Bulykin “Lokomotiv” jamoasining Rossiya chempionatidagi yangi mavsumdagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, “Lokomotiv” joriy mavsumda kamida medal va Rossiya Kubogi uchun kurashishga qodir. Bu yil jamoa oldiga juda muhim vazifalar qo‘yilgan va bu maqsadlarga erishish uchun barcha imkoniyatlar mavjud.
Bulykinning ta’kidlashicha, “Lokomotiv” tarkibidagi yosh futbolchilar o‘tgan mavsumga nisbatan ancha tajriba orttirdilar. Bundan tashqari, jamoa transfer oynasida bir qator sifatli futbolchilarni o‘z safiga qo‘shib oldi.
Bu holat jamoaning kuchini yanada oshirdi. Bugungi kunda “Lokomotiv” ikki boshlang‘ich uchrashuvda maksimal ochko to‘plab, turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, jamoa oldida turgan vazifalarni bajarish uchun yetarli salohiyat va imkoniyatlar bor. Shu sababli, “Lokomotiv”dan bu mavsumda yuqori natijalar kutish mumkin.

Булыкин: Локомотив в этом сезоне будет бороться за медали
В прошлом году известный футболист Дмитрий Булыкин оценил возможности команды "Локомотив" в новом сезоне Российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Локомотив" в этом сезоне способен бороться как минимум за медали и Кубок России. В этом году перед командой поставлены очень важные задачи, и для их достижения есть все возможности.
Булыкин отметил, что молодые футболисты в составе "Локомотива" приобрели гораздо больше опыта по сравнению с прошлым сезоном. Кроме того, команда подписала ряд качественных футболистов в трансферное окно.
Эта ситуация еще больше усилила команду. На сегодняшний день "Локомотив" набрал максимальное количество очков в двух стартовых матчах и занимает первое место в турнирной таблице.
По мнению специалиста, у команды есть достаточный потенциал и возможности для выполнения поставленных задач. Поэтому от "Локомотива" в этом сезоне можно ожидать высоких результатов.