Gavi “Barselona” sardori bo‘lishni orzu qiladi
“Barselona” futbol klubi yarim himoyachisi Gavi jamoa sardori bo‘lish istagi bor-yo‘qligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda, 20 yoshli Gavi “Barselona” tarkibida “Seul” jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida sardorlik vazifasini bajardi. Ushbu uchrashuvda kataloniyaliklar yirik hisobda, 7:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Gavi “Mundo Deportivo” nashriga bergan intervyusida “Barselona” jamoasining to‘liq sardori bo‘lish orzusi borligini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu orzu unga yanada ko‘proq harakat qilish va mehnat qilish uchun motivatsiya beradi.
Shu bilan birga, Gavi hozirgi sardorlik bog‘ichini taqib yurgan futbolchilarga hurmat bilan qarash kerakligini ham ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Gavi barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 42 ta o‘yinda ishtirok etdi.
U ushbu uchrashuvlarda uchta gol urdi va uchta golli uzatmani amalga oshirdi. Gavi yosh bo‘lishiga qaramay, “Barselona” asosiy tarkibidan o‘rin olib, jamoaning muhim a’zolaridan biriga aylandi.

небольшая облачность ветер 1 м/с, С
Полузащитник футбольного клуба «Барселона» Гави ответил на вопрос о том, есть ли у него желание стать капитаном команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно 20-летний Гави исполнял обязанности капитана в товарищеском матче против команды «Сеул» в составе «Барселоны». В этом матче каталонцы одержали крупную победу со счетом 7:3.
Гави в интервью изданию «Mundo Deportivo» заявил, что мечтает стать полноправным капитаном команды «Барселона». По его словам, эта мечта мотивирует его работать еще усерднее и прилагать больше усилий.
В то же время Гави подчеркнул, что необходимо с уважением относиться к игрокам, которые сейчас носят капитанскую повязку. В прошлом сезоне Гави принял участие в 42 матчах во всех соревнованиях.
Он забил три гола и сделал три голевые передачи в этих матчах. Несмотря на свой молодой возраст, Гави занял место в основном составе «Барселоны» и стал одним из важных членов команды.