Chanov: CSKA yangi murabbiy bilan mavsumni yaxshi boshladi
Sobiq futbolchi Vyacheslav Chanov yaqinda boshlangan Rossiya Premer-ligasi mavsumining dastlabki o‘yinlarida Moskvaning CSKA jamoasi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chanovning ta’kidlashicha, jamoa yangi mavsumni yaxshi boshladi. Uning fikriga ko‘ra, yangi murabbiy kelishi har doim jamoa uchun muayyan qiyinchiliklarni keltirib chiqaradi.
Shunga qaramay, murabbiy Fabio Chelestini hali o‘z futbolga bo‘lgan qarashlarini to‘liq jamoaga singdira olmagan bo‘lsa-da, u avvalgi yutuqlar va shakllangan o‘yin uslubini buzmayotgani quvonarli holatdir. Premer-liganing birinchi turida CSKA Orenburg jamoasiga qarshi o‘ynadi va uchrashuv durang natija bilan yakunlandi.
O‘yinda hisob ochilmadi. Keyingi turda esa CSKA Ahmat jamoasini ikki bir hisobida mag‘lub etdi va ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi.
Bundan tashqari, Fabio Chelestini boshchiligidagi futbolchilar Rossiya Kubogi doirasida ham muvaffaqiyatli ishtirok etib, Lokomotiv jamoasi ustidan ikki bir hisobida zafar quchib, uch ochkoni qo‘lga kiritdi. Shu tariqa, CSKA yangi mavsumni barqaror va ishonchli tarzda boshladi.

Чанов: ЦСКА хорошо начал сезон с новым тренером
Бывший футболист Вячеслав Чанов недавно оценил игру московского ЦСКА в первых матчах начавшегося сезона Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Чанова, команда хорошо начала новый сезон. По его мнению, приход нового тренера всегда влечет за собой определенные трудности для команды.
Тем не менее, хотя тренер Фабио Челестини еще не смог полностью внедрить свои взгляды на футбол в команду, радует тот факт, что он не нарушает предыдущие достижения и сложившийся стиль игры. В первом туре Премьер-лиги ЦСКА сыграл с командой Оренбурга, и матч завершился вничью.
В игре счет не был открыт. В следующем туре ЦСКА одержал победу над командой Ахмат со счетом 2:1 и завоевал свою первую победу.
Кроме того, футболисты под руководством Фабио Челестини успешно участвуют и в Кубке России, одержав победу над командой Локомотив со счетом 2:1 и заработав три очка. Таким образом, ЦСКА начал новый сезон стабильно и уверенно.