Futbolchi Denis Davidov Rossiyada eng mashhur klub qaysi ekanligi haqidagi fikrini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bu borada ikkita fikr bo‘lishi mumkin emas. Davidovning so‘zlariga ko‘ra, Spartak klubiga butun Rossiya muxlislik qiladi va bu savolga javob aniq.
U, hattoki, Zenit klubini eng mashhur deb aytishdan ko‘ra boshqasini tanlashini aytdi. Bu fikrni u Sport-Ekspress nashriga bergan intervyusida bayon etdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, poytaxt klubi bo‘lgan Spartakning o‘ziga xos muxlislar tarixi va madaniyati mavjud. Davidov Spartak muxlislari haqida gap ketganda, o‘zini faxr tuyg‘usi qamrab olishini ham alohida ta’kidlab o‘tdi.
Tez orada Zenit va Spartak klublari Rossiya Premyer ligasi doirasida o‘zaro bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Shu bois, ikki jamoa o‘rtasidagi bellashuv futbol ishqibozlari uchun qiziqarli voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Денис Давыдов: Спартак в России самый популярный клуб
Футболист Денис Давыдов высказал свое мнение о том, какой клуб является самым популярным в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, здесь не может быть двух мнений. По словам Давыдова, клубу Спартак болеет вся Россия, и ответ на этот вопрос очевиден.
Он даже сказал, что предпочел бы выбрать кого-то другого, чем называть клуб Зенит самым популярным. Это мнение он высказал в интервью изданию Спорт-Экспресс.
По словам эксперта, у столичного клуба Спартак есть уникальная история и культура болельщиков. Давыдов также подчеркнул, что, когда речь идет о болельщиках Спартака, его охватывает чувство гордости.
Скоро клубы Зенит и Спартак проведут встречу в рамках Российской Премьер-лиги. Этот матч запланирован на 16 августа.
Таким образом, противостояние между двумя командами ожидается как интересное событие для футбольных болельщиков.